X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Porozmawiajmy z dziećmi o suszy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 23:01
Susza, skażenie i powodzie to zjawiska, o których mówi się dużo, ale jak o nich rozmawiać z dziećmi? Jak tłumaczyć sobie i rodzinie konieczność zakręcania kranu albo fakt, że ślad wodny naszych dżinsów to ok. 11.000 litrów wody?
Wystawa Przeciek w przystępny sposób przedstawia trudny temat malejących zasobów wody i zmian klimatycznych.
Wystawa „Przeciek” w przystępny sposób przedstawia trudny temat malejących zasobów wody i zmian klimatycznych.Foto: facebook.com/hydropoliswroclaw

Susza i kryzys klimatyczny nie poczekają, dlatego jedną z pierwszych wystaw dla rodzin otwartych w Polsce otwarto po pandemii jest wystawa "Przeciek", autorstwa kolektywu Mamy Projekt dotycząca wody prezentowana we wrocławskim Hydropolis.


Posłuchaj
57:39 Dzieci_AAC 2020_07_09-22-00-11.mp3 12.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

 

. .

Więcej informacji o wystawie na stronie Hydropolis.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Małgorzata Żmijska z kolektywu "Mamy Projekt", współautorka przedsięwzięcia

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 09.07.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Recepta na stres

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 15:15
Ta recepta jest bardzo prosta, a jednocześnie niezwykle trudna do realizacji, bo wymaga dyscypliny i odwagi bycia wrażliwym. Ta recepta to po prostu naturalny rytm człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobroczynny wpływ lasu na człowieka

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 23:00
Dlaczego las potrzebny jest człowiekowi? W jaki sposób po nim chodzić, żeby w pełni skorzystać z tego, co nam oferuje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

O ekologii i upcyclingu na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 22:00
Coraz większe znaczenie dla wielu osób zaczyna mieć ekologia i ekologiczny styl życia. Co to tak naprawdę oznacza, jakie zmiany powinniśmy wprowadzić w życiu swojej rodziny aby móc powiedzieć, że żyjemy ekologicznie? Jakich produktów używać na co dzień, jak segregować śmieci i jak dać niepotrzebnym rzeczom drugie życie?
rozwiń zwiń