X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zalety nauki języka z pomocą książek dwujęzycznych

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 23:57
Nauka języka obcego jest o wiele bardziej efektywna, jeżeli mamy do czynienia nie z nudnymi ćwiczeniami czy sztucznymi dialogami, ale z ciekawą i wartką fabułą powieści lub filmu. Świetnie sprawdzają się tutaj książki dwujęzyczne.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Z bajki napisanej jednocześnie po polsku i po angielsku dzieci łatwiej nauczą się nowych słówek i od razu poznają ich przykładowe konteksty.

Niedawno ukazała się kolejna książka z serii dwujęzycznych bajek dla dzieci pt. "Baśń o Złej Królewnie. A Tale of an Evil Princess". Tym razem najmłodsi czytelnicy poznają historię Almy, złej królewny, która nie szanowała pracy innych ludzi, i przed której kamiennym sercem drżało całe królestwo. 

Posłuchaj
59:07 Dzieci_AAC 2020_09_10-22-02-05_SR_.mp3 10.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Agnieszka Moore - nauczycielka języka angielskiego, tłumaczka i lektorka.

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 10.09.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Samoakceptacja i jej znaczenie w procesie budowania związku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 23:01
Wiedzę o tym jak kochać podsuwają mass media, powieści i komedie romantyczne, które kształtują wyobrażenia o miłości "idealnej". A z kultury masowej wybrzmiewa pochwała indywidualizmu i samorealizacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka uczenia

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 23:01
Nauczycielka warszawskiego liceum znalazła się w groni 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli na świecie, jako jedyna, do tj pory, Polka. nominowana po raz pierwszy dwa lata, w ubiegłym roku została wyróżniona wraz z ks. Damianem Wyszkiewiczem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Les Femmes - śpiewająco przez życie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 23:55
Les Femmes to stworzony przez trzy przyjaciółki, niezależny zespół muzyki klasycznej z Trójmiasta. W głównym nurcie zespołu są autorskie kolaże operowe sięgające tradycji pasticcio XVII I XVIII w.
rozwiń zwiń