Polskie Radio Dzieciom

Choroba nowotworowa w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 22:55
Jak wiele można poświecić by ratować dziecko? Czy choroba jest w stanie zmobilizować rodzinę, pozwolić na przełamanie wieloletnich uraz i skupienie się na dobru chorego?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Poznajemy historię kobiety u której córki zdiagnozowano białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Tylko przeszczep może uratować życie dziecka, a niestety, żaden z członków rodziny nie może być dawcą szpiku. Podczas rodzinnego spotkania okazuje się, że jest jeszcze jedna szansa na znalezienie dawcy, może nim zostać przyrodnia siostra matki chorej dziewczynki, której istnienie dotąd ukrywano przed rodziną.

Na podstawie postaw bohaterów książki "Gorsza siostra" porozmawiamy o tym do czego jest zdolna matka, żeby ratować dziecko i jak wiele może poświęcić rodzina postawiona w dramatycznej sytuacji choroby nowotworowej. 

Posłuchaj
59:43 Dzieci_AAC 2020_09_16-21-00-31_SR_1.mp3 16.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska autorki książki "Gorsza siostra" 

Rozmawiała Agata Puścikowska

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz więcej na temat: rodzice zdrowie wychowanie
Zobacz także
Czytaj także

Samoakceptacja i jej znaczenie w procesie budowania związku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 23:01
Wiedzę o tym jak kochać podsuwają mass media, powieści i komedie romantyczne, które kształtują wyobrażenia o miłości "idealnej". A z kultury masowej wybrzmiewa pochwała indywidualizmu i samorealizacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzic inteligentny emocjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 23:01
Inteligencja emocjonalna to zbiór określonych umiejętności, dzięki którym jesteśmy w stanie zrozumieć nasze emocje i odpowiednio zareagować zarówno na potrzeby własne, jak i innych osób.
rozwiń zwiń