X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Mity romantycznej miłości

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 23:55
Miłość ma wiele imion, uwieczniona i mitologizowana w sztuce i popkulturze, urasta czasem do głównego motoru naszych postępowań. Są też tacy, którzy podają jej znaczenie w wątpliwość, i sprowadzają ją do reakcji biochemicznych i wzorców społecznych.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Fałszywe poglądy na temat miłości, relacji oraz rozumienia kobiecości i męskości to współczesne mity, które wielu prowadzą do błędów i cierpienia.

shutterstock_1156208659 (1).jpg
O konfliktach i budowaniu związku

Skąd biorą się niezgodne z rzeczywistością przekonania dotyczące relacji oraz kobiecości i męskości? Część – z popkultury, część – z naszych zranień. 

Warto się im przyjrzeć, tak by mieć świadomość, jak wpływają na nasze życie, na które wybory podejmujemy, decyzje mające niejednokrotnie wpływ na nasze całe życie.

W "Strefie Rodzica" rozmawiamy z Piotrem Klimskim i Wojciechem Sulimierskim autorami książki "Kocham Cię! Współczesne mity o miłości".

Posłuchaj
118:27 [DAB]Dzieciom (PCM) 16 październik 2020 20_59_52_SR_S_FOK_.mp3 16.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Poruszamy tematy duchowości oraz wartości, które pomagają budować dobry, trwały związek, a także o niezgodnych z rzeczywistością przekonań dotyczących zarówno relacji, jak i definicji kobiecości i męskości.

Rozmawiał Mikołaj Foks 

Data emisji: 16.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

"Strefa rodzica". Jak złapać kontakt ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 23:15
O tym czego nie robimy, bo mamy za mało czasu. A kiedy mamy już czas to często brakuje nam motywacji. Jak złapać kontakt z samym sobą, pogodzić się ze swoimi emocjami i jak wpływa to na nasze otoczenie i całe nasze życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żona czy teściowa, czyli w świecie konfliktów rodzinnych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 23:05
Mimo, że matka i żona to dwie najważniejsze kobiety w życiu mężczyzny i obie chcą dla niego jak najlepiej, to często każda z nich ma inny plan na to szczęście. Właśnie wtedy dochodzi do konfliktów..
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rytuały i przejścia w życiu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 22:50
Jakie znaczenie dla dzieci ma rytm domowych rytuałów i przechodzenia wyczekiwanych progów prowadzących w dorosłość? O sile inicjacji i tego, jak można ją wykorzystać w codziennym życiu rodziny.
rozwiń zwiń