X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rozwój z końmi, czyli o sztuce efektywnej komunikacji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 14:00
Możemy poprawić nasze stosunki z bliskimi czy działanie w zespole dzięki warsztatom, na których poznajemy nasze racje z końmi.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Będąc w procesie z końmi, możemy opuścić na jakiś czas naszą rzeczywistość kulturową i społeczną.

shutterstock_1570550311 (1).jpg
Gdy emocje dziecka biorą górę, czyli sztuka samoregulacji

Możemy, bo dla koni ona nie jest informacją, możemy też z dystansu oglądać język, który tworzy naszą rzeczywistość, którym opowiadamy sobie historie o nas samych i tym, co się nam przydarza. Konie nie mówią tym językiem. Możemy sprawdzić, o co chodzi nam, w naszych przekonaniach i konstruktach logicznych. Konie ich z nami nie dzielą.

Posłuchaj
59:56 Dzieci_AAC 2020_10_21-22-00-20_SR_2_JAS_.mp3 21.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Gość Polskiego Radia Dzieciom; Marta Sikorska z Fundacji Pasikonie, która działa na rzecz edukacji i szerzenia wiedzy o relacjach, rozwoju i konstruktywnej komunikacji.

Audycję przygotowała i prowadziła Aleksandra Jasińska-Klimaszewska 

Data emisji: 21.10.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Niekochalni - Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być wreszcie szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 23:35
Od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku. Nie sprzyja temu zawrotny pęd życia, jego konsumpcyjny styl przekładający się na relacje międzyludzkie, a także coraz powszechniejsze uzależnienie od mediów elektronicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudny powrót do przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 23:35
Po 7-8 tygodniowej przerwie i domowej izolacji nasze dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Rozmawiamy o tym, jak ułatwić proces readaptacji i jak tłumaczyć maluchom nową rzeczywistość
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening koncentracji dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 23:35
Współczesna szkoła uczy wielu umiejętności, jednak nauce i rozwijaniu umiejętności koncentracji uwagi poświęca się bardzo mało czasu lub wcale. Jednak to właśnie umiejętność koncentracji okazuje się często kluczowa we współczesnym świecie przepełnionym bodźcami i nadmiarem informacji. 
rozwiń zwiń