X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Za jaką normalnością tęsknimy?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:14
Wracając wspomnieniami do zeszłego roku, kiedy optymistycznie wierzyliśmy że w niedługim czasie uda nam się pokonać pandemię i wrócić do normalności, rozumiemy jak wiele aspektów naszego życia się zmieniło. Dokonujemy analizy wydarzeń, naszego zachowania oraz staramy się przygotować na nieznaną nam przyszłość. Co wynika z podsumowania ostatnich kilkunastu miesięcy? W "Strefie rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom zapytaliśmy o to psycholog Sabinę Zalewską i twórczynie ludową Katarzyna Dobrzyńską.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/

Najwięcej jednak jest problemów związanych ze zdrowiem psychicznym szeroko rozumianym. Czyli z wysoko podniesionym lękiem, problemami zasypiania, snu - powiedziała Sabina Zalewska. Do głównych przyczyn tych objawów można zaliczyć pracę i naukę na laptopach i komórkach, których światło negatywnie na nas oddziałuje. Nasz lęk wynika również z niepewności o przyszłość, nasze zdrowie, sytuację finansową bądź zawodową. Ponadto, ciągłe dzielenie przestrzeni domowej lub też brak możliwości spotkania się ze znajomymi może kreować konflikty, co doprowadza do zmian w relacjach międzyludzkich. 

Posłuchaj
56:45 31.03. Strefa rodzica - podsumowane pandemii.mp3 Kto tęskni za normalnością? W "Strefie rodzica" PRD rozmowa z psycholog (Strefa rodzica/PRD)_31.03.2021.

Mimo tego, nie możemy ulegać pesymizmowi. Co prawda, pamiętamy jak wyglądało życie przed pandemią, dlatego też wiemy czego nam brakuje i za czym tęsknimy. Jednakże nie zapominajmy, że ten czas kiedyś przeminie, a tymczasem okres ten można przeczekać na kilka sposobów. Wśród najważniejszych rad znajdziemy spędzanie czasu na świeżym powietrzu w każdej wolnej chwili oraz ograniczanie swojej aktywności na telefonie lub komputerze. Pomóc może także organizacja swojego dnia pod względem regularności danych czynności, przez co w prosty sposób będziemy w stanie jasno wyznaczyć punkty doby.   

Z pewnością w obecnych czasach jedynym marzeniem wielu osób jest powrót do normalności. Chociaż jesteśmy w tej sytuacji już od ponad roku, może być to właśnie idealny czas na zastanowienie się nad swoim życiem i wprowadzenie kilku zmian, jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. Mogą one nie tylko pomóc nam przetrwać ten okres, lecz także pozytywnie wpłynąć na nasze działania w przyszłości.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Goście: Katarzyna Dobrzyńska
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 22.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tuż za blokiem znaleźć dzikie ostępy – mikro wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 09:00
Brak czasu, pieniędzy i pomysłu. To główne wymówki przed zorganizowaniem rodzinnej wyprawy. Okazuje się, że fascynujące miejsca można znaleźć tuż za blokiem. By je poznać nie trzeba ani pieniędzy, ani wiele czasu. Oto kilka wskazówek ja je odkryć.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinny sposób na redukcję stresu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 23:44
W stresujących dla nas momentach szukamy sposobu na wyciszenie się. Jedni zaczynają uprawiać np. jogę, podczas gdy inni wolą udać się na spacer do lasu, gdzie można się zrelaksować i pomyśleć w ciszy. Nic zatem dziwnego, że lasoterapia zyskuje popularność od dłuższego czasu. Dlaczego tak jest? Opowie o tym gość audycji, dr Katarzyna Simonienko, psychiatra i certyfikowany przewodnik kąpieli leśnych.
rozwiń zwiń