Polskie Radio Dzieciom

Jak odnaleźć radość w czasie pandemii? Rozmowa z joginem śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:19
Życie człowieka jest zagadką. Nie wiemy co spotka nas w przyszłości, jednak ta niewiedza nie powinna powodować u nas lęku. Ważne jest, aby umieć cieszyć się życiem i czerpać z niego radość, gdyż siła uśmiechu bywa nieoceniona. Tak twierdzi Piotr Bielski, jogin śmiechu, gość "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

Wiele osób ma obecnie trudności ze znalezieniem powodów do radości i czuje się źle. Niemniej jednak nawet w czasach, kiedy króluje smutek możemy starać się budować swój optymizm. Nasze umysły mają taką właściwość, żeby się skupiać na tych negatywach - zaznaczył gość audycji, Piotr Bielski. Na szczęście dzięki psychologii pozytywnej, która ostatnio staje się coraz bardziej popularna, dowiadujemy się, że optymizmu można się nauczyć. Trzeba szukać dobrych stron każdej sytuacji, jak np. to, że dzięki zamknięciu szkół i przedszkoli możemy być bliżej swoich dzieci. Pomaga także zwracanie większej uwagi na drobne uroki życia i zatrzymywanie się przy nich. 

Poranki powinny dać nam chwilę oddechu i przygotowanie się kolejnych godzin. Kiedy się obudzimy, przeznaczmy parę minut tylko dla siebie; wyjdźmy na balkon i spójrzmy w niebo lub po prostu zamknijmy oczy i weźmy głęboki wdech. Pomocna może się okazać także medytacja i wsłuchanie się we własne potrzeby. Więcej w załączonej audycji.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Ficińska
Gość: Piotr Bielski - jogin śmiechu
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00. Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Co jest w życiu najważniejsze? Prosta droga do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:00
Żyjemy w czasach, kiedy stale za czymś pędzimy. W pewnym jednak momencie orientujemy się, że sami nie jesteśmy w stanie powiedzieć czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy. Nagle zdajemy sobie sprawę, że to, co kiedyś wydawało nam się niezbędne do odczuwania szczęścia, obecnie może już nie wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby to zmienić człowiek najpierw musi uświadomić sobie, co jest dla niego najważniejsze, usystematyzować listę potrzeb, a potem krok po kroku próbować je zaspokajać. Jak to zrobić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzicielska bliskość. Na czym polega powrót do korzeni w byciu rodzicem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 22:29
Na temat funkcjonowania i natury ludzi jest wiele idei. Jedna z nich nosi nazwę kontinuum i mówi o tym, że człowiek przychodzi na świat z wrodzonymi oczekiwaniami, które były kształtowane na przestrzeni dziejów. Dzięki tej koncepcji ponowne uznanie wśród rodziców zyskały chusty oraz nosidła. Co więcej, na przykładzie plemienia Yeguana zauważono, że sposób w jaki wychowuje się dzieci oraz danie im poczucia bliskości wpływa na ich zachowanie w dzieciństwie i późniejszym życiu. Temat ten został omówiony w Strefie Rodzica w rozmowie z Martą Szperlich-Kosmalą, coachem rodzinnym.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio zaprasza na wiosenne audycje!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 10:03
Transmisje koncertów muzyki popularnej i poważnej, premiery piosenek i płyt polskich oraz zagranicznych wykonawców, głosy znanych i lubianych aktorów w radiowych powieściach oraz audycje kulturalne, popularnonaukowe, sportowe i publicystyczne - zachęcamy do zapoznania się z bogactwem wiosennej oferty programowej Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń