Polskie Radio Dzieciom

IX Plenerowy Zjazd Dużych Rodzin. Gdzie się odbędzie i czego można się spodziewać?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 12:00
Zaplanowanie wspólnego wyjazdu może być trudniejsze dla rodzin wielodzietnych. To właśnie między innymi z tego powodu co roku organizowany jest Plenerowy Zjazd Dużych Rodzin będący okazją dla rodziców i dzieci do wspólnego spędzenia czasu. Jest to także szansa na poznanie nowych ludzi z którymi można podzielić się podobnymi doświadczeniami. O tegorocznej, dziewiątej edycji, która odbywa się w Warszawie opowiedziały w Strefie Rodzica Judyta Kruk oraz Dobromiła Olszewska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/StockLite

Oprócz Grodziska Mazowieckiego, gdzie odbył się pierwszy zjazd, wydarzenia były organizowane także m.in. w Lublinie, Gnieźnie i Szczecinie. Celem początkowego spotkania było zwrócenie uwagi na duże rodziny, ich prawa oraz opowiedzenie swoich historii. Hasło tegorocznej edycji brzmi natomiast: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”. – Zawsze w centrum naszego myślenia jest rodzina. Bo to dla rodzin ten zjazd jest skierowywany. One są i odbiorcami i bohaterami – zaznaczyła Dobromiła Olszewska. 

Posłuchaj
58:50 2021_06_23 21_01_21_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 23 czerwca godz. 21:01

Podczas wyjazdu rodziny mogą korzystać z szerokiej oferty aktywności, w tym warsztatów teatralnych, stolarskich, zajęć przeznaczonych dla małżeństw lub małżeństw z dziećmi. Dotyczą one także komunikacji w rodzinie oraz emocji. W tym roku przewidywana jest również wizyta w Centrum Nauki Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz rejs statkiem po Wiśle. Dodatkowo wszystkie rodziny mogą zapoznać się z ogólnopolską ofertą przygotowaną przez lokalne koła Stowarzyszenia. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Gość: Judyta Kruk oraz Dobromiła Olszewska/ Związek Dużych Rodzin Trzy Plus.
Data emisji: 24.06.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 

Zobacz także
Czytaj także

Jak mądrze planować czas?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:06
Pandemia sprawiła, że nasze życie zostało przeorganizowane. Niektórzy z nas zmienili także swoje cele i wartości. Uwagę, którą w znacznym stopniu poświęcaliśmy pracy zaczęliśmy skupiać na sobie i swojej rodzinie. Uświadomiliśmy sobie również, że aby móc doświadczać radosnych chwil, trzeba mieć czas, by w nich uczestniczyć. Jak zatem dobrze ustalać priorytety? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Bożeną Kowalkowską, autorką książki "Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda organizacja życia rodzinnego z perspektywy taty?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 23:59
Biorąc pod uwagę ostatnie lata można zauważyć, że różnice w wykonywanych czynnościach, które kiedyś były stereotypowo przypisywane mamom lub tatom powoli się zacierają. Obecnie w rodzicielstwie występuje wymiana ról, czego efektem jest większa współpraca między dorosłymi, a także jednakowe zaangażowanie obojga rodziców. Dodatkowym zaproszeniem dla ojców do bycia obecnym w życiu rodzinnym jest kalendarz, o którym w "Strefie Rodzica" opowiedzieli jego twórczynie Ania Tomaszewska, Agnieszka Trawczyńska oraz współautorzy, Krystian Hanke i Michał Alicki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak możemy dać dzieciom siłę? Rozmowa z psychoterapeutką

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 15:07
Człowiek z natury rodzi się z silnym instynktem opieki i troski, który jest szczególnie widoczny w momencie przyjścia na świat własnego dziecka. Rodzice wówczas starają się odpowiedzieć na potrzeby malucha, co stanowi kluczowy element w dawaniu mu sił. Aby jednak być w stanie to zrobić, dorośli muszą stale poznawać swoje dziecko. Dokładne zrozumienie jego potrzeb pozwoli je jak najlepiej spełnić o czym w audycji "Strefa Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Joanna Bylinka-Stoch, psycholog i psychoterapeutka. 
rozwiń zwiń