!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

IX Plenerowy Zjazd Dużych Rodzin. Gdzie się odbędzie i czego można się spodziewać?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 12:00
Zaplanowanie wspólnego wyjazdu może być trudniejsze dla rodzin wielodzietnych. To właśnie między innymi z tego powodu co roku organizowany jest Plenerowy Zjazd Dużych Rodzin będący okazją dla rodziców i dzieci do wspólnego spędzenia czasu. Jest to także szansa na poznanie nowych ludzi z którymi można podzielić się podobnymi doświadczeniami. O tegorocznej, dziewiątej edycji, która odbywa się w Warszawie opowiedziały w Strefie Rodzica Judyta Kruk oraz Dobromiła Olszewska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/StockLite

Oprócz Grodziska Mazowieckiego, gdzie odbył się pierwszy zjazd, wydarzenia były organizowane także m.in. w Lublinie, Gnieźnie i Szczecinie. Celem początkowego spotkania było zwrócenie uwagi na duże rodziny, ich prawa oraz opowiedzenie swoich historii. Hasło tegorocznej edycji brzmi natomiast: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”. – Zawsze w centrum naszego myślenia jest rodzina. Bo to dla rodzin ten zjazd jest skierowywany. One są i odbiorcami i bohaterami – zaznaczyła Dobromiła Olszewska. 

Posłuchaj
58:50 2021_06_23 21_01_21_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 23 czerwca godz. 21:01

Podczas wyjazdu rodziny mogą korzystać z szerokiej oferty aktywności, w tym warsztatów teatralnych, stolarskich, zajęć przeznaczonych dla małżeństw lub małżeństw z dziećmi. Dotyczą one także komunikacji w rodzinie oraz emocji. W tym roku przewidywana jest również wizyta w Centrum Nauki Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz rejs statkiem po Wiśle. Dodatkowo wszystkie rodziny mogą zapoznać się z ogólnopolską ofertą przygotowaną przez lokalne koła Stowarzyszenia. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Gość: Judyta Kruk oraz Dobromiła Olszewska/ Związek Dużych Rodzin Trzy Plus.
Data emisji: 24.06.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 

Zobacz także
Czytaj także

Jak mądrze planować czas?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:06
Pandemia sprawiła, że nasze życie zostało przeorganizowane. Niektórzy z nas zmienili także swoje cele i wartości. Uwagę, którą w znacznym stopniu poświęcaliśmy pracy zaczęliśmy skupiać na sobie i swojej rodzinie. Uświadomiliśmy sobie również, że aby móc doświadczać radosnych chwil, trzeba mieć czas, by w nich uczestniczyć. Jak zatem dobrze ustalać priorytety? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Bożeną Kowalkowską, autorką książki "Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda organizacja życia rodzinnego z perspektywy taty?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 23:59
Biorąc pod uwagę ostatnie lata można zauważyć, że różnice w wykonywanych czynnościach, które kiedyś były stereotypowo przypisywane mamom lub tatom powoli się zacierają. Obecnie w rodzicielstwie występuje wymiana ról, czego efektem jest większa współpraca między dorosłymi, a także jednakowe zaangażowanie obojga rodziców. Dodatkowym zaproszeniem dla ojców do bycia obecnym w życiu rodzinnym jest kalendarz, o którym w "Strefie Rodzica" opowiedzieli jego twórczynie Ania Tomaszewska, Agnieszka Trawczyńska oraz współautorzy, Krystian Hanke i Michał Alicki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak możemy dać dzieciom siłę? Rozmowa z psychoterapeutką

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 15:07
Człowiek z natury rodzi się z silnym instynktem opieki i troski, który jest szczególnie widoczny w momencie przyjścia na świat własnego dziecka. Rodzice wówczas starają się odpowiedzieć na potrzeby malucha, co stanowi kluczowy element w dawaniu mu sił. Aby jednak być w stanie to zrobić, dorośli muszą stale poznawać swoje dziecko. Dokładne zrozumienie jego potrzeb pozwoli je jak najlepiej spełnić o czym w audycji "Strefa Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Joanna Bylinka-Stoch, psycholog i psychoterapeutka. 
rozwiń zwiń