!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak zaakceptować siebie?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 23:08
Są takie momenty, kiedy w roli mamy nie czujemy się wystarczające. Staramy się być perfekcyjne, pomimo że tak naprawdę nie ma ludzi idealnych. Z pewnością w dążeniu do zaakceptowania siebie nie pomagają media społecznościowe, które często pokazują upiększony i nieprawdziwy świat, który może negatywie wpłynąć na poczucie własnej wartości. W celu wsparcia kobiet powstała akcja #jestemdość, o której w „Strefie Rodzica” opowiedziała jej inicjatorka i autorka bloga Matko Jedyna, Magda Mikołajczyk.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

Blog "Matko Jedyna" powstał, kiedy Magda Mikołajczyk została mamą, a tym co go wyróżnia spośród innych profili czy stron internetowych to ukazywanie rzeczywistości taką, jaka jest. Bez filtrów i udoskonalania. Co więcej, treści tam zamieszczane są bardzo emocjonalne i nierzadko wywołują łzy wzruszenia lub śmiech. To dlatego, ponieważ autorka bloga często pisze w momentach, gdy jest poruszona. – Emocje wszystkie są dobre, tylko niektóre są trudniejsze, niektóre łatwiejsze do przeżycia – dodała Magda Mikołajczyk. 

Obecne pokolenia coraz bardziej otwarcie mówią o emocjach, także tych, które towarzyszą im podczas rodzicielstwa. Dopiero, gdy zostajemy rodzicem zaczynamy rozumieć z czym wiąże się ta rola, a moment porównania wyobrażeń na ten temat z rzeczywistością może być dla niektórych trudny. Dochodzi więcej obowiązków, przez co może brakować czasu i siły na zaopiekowanie się sobą i zadbanie o swój komfort psychiczny. Niemniej jeden, osób, które czują się podobnie jest wiele. 

Posłuchaj
59:13 2021_09_08 22_01_03_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 8 września godz. 22:01

Zapominamy jednak, że to co robimy jest wystarczające, o czym przypomina nam akcja #jestemdość. – Nie odpuszczajmy sobie, ale nie wymagajmy. Trzeba te dwie sinusoidy wypłaszczyć od bycia na pełnych obrotach do bycia na ziemi, tak się wyczerpać, że już nie mam sił. Po prostu kiedy potrzebujemy się sobą zaopiekować, to dajmy to sobie. Dajmy sobie czas – skomentowała inicjatorka akcji, Magda Mikołajczyk. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Aleksandra Jasińska-Klimaszewska
Gość: Magda Mikołajczyk
Data emisji: 8.09.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 


Zobacz także
Czytaj także

Co jest zdrowsze: sok, nektar czy napój?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 15:31
Często przy wyborze napojów kierujemy się wyglądem ich opakowań, nie sprawdzając ich składu i wartości odżywczych. Co więcej, mylnie sądzimy, że jedynym sposobem na wypicie zdrowego soku jest zrobienie go samemu w domu. Co powinniśmy zatem wybrać, jeśli chcemy nie tylko zaspokoić swoje pragnienie, ale też zależy nam na dostarczeniu organizmowi odpowiednich wartości odżywczych? O różnicach między sokami, nektarami i napojami opowiedzieli w audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, dr inż. Barbara Groele z Krajowej Unii Producentów Soków oraz prof. Dariusz Włodarek z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po co nam książki w czasach komunikacji elektronicznej? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 14:00
W odróżnieniu od filmów, gdzie obraz jest kreowany przez jego twórcę, książki pozostawiają przestrzeń do wyobrażenia sobie opisanych bohaterów i wydarzeń. Podobnie oddziałują również e-booki oraz audiobooki. Niestety, wciąż sporo osób, w tym dzieci i młodzież nie czyta, co niekoniecznie jest wynikiem ich niechęci, lecz braku dostępu do literatury. Odpowiedzią na te potrzeby jest Fundacji Zaczytani.org, która m.in promuje czytelnictwo, dostarcza książki do różnych ośrodków i placówek w całej Polsce oraz wykorzystuje je do budowania relacji z innymi. O dokładnych działaniach fundacji opowiedziały w Strefie Rodzica jej przedstawicielki, Marta Tittenbrun oraz Natalia Sopniewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiece wsparcie czy wręcz przeciwnie? Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 16:45
Na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia jest już dostępny najnowszy odcinek dotyczący macierzyństwa. Autorka podcastu Ida Nowakowska, rozmawia w nim o kobiecym wsparciu. Czy mama mamie służy pomocą, czy raczej nikt nie potrafi tak dokuczyć jak druga matka? Jak wygląda kobiece wsparcie pomiędzy samymi kobietami? Czy wielopokoleniowe rodziny nadal mocno stoją na gruncie relacji mama-mama? Jak bardzo to się zmieniło i czy w ogóle się zmieniło - opowiada Malwina Bakalarz z kanału Baku Family.
rozwiń zwiń