X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziecko z pasją, a nie z paskiem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 23:12
Nie ma osoby, która będzie doskonała we wszystkim. Możemy być specjalistami w konkretnych dziedzinach, a czerwony pasek dzieli uczniów na dwie grupy na podstawie średniej ocen. Nie pyta, co więcej. Nie wnika głębiej. Tymczasem nauczyciele powinni patrzeć na uczniów w kontekście, rozumiejąc istotę ich kompetencji i zainteresowań.
Dzieci i ich pasje
Dzieci i ich pasjeFoto: Ewa Gorzelak

W programie "Dziecko z pasją" chodzi o to, by uczniowie wychodzący ze szkoły byli osadzeni w naukowym i kompetencyjnym poczuciu własnej wartości. Program adresowany jest do dyrektorów szkół oraz nauczycieli. Efektem końcowym dwuletniego projektu jest wdrożenie planu działania dla danej szkoły, który dotyczy zazwyczaj najbardziej potrzebnego aspektu z życia danej placówki edukacyjnej. 

Posłuchaj
59:23 2022_06_23 22_00_55_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 23 czerwca godz. 22:00

 

Podstawowym zadaniem do wypełnienia jest zbudowanie współpracy w zespole, który składa się z dyrektora, nauczycieli i rodziców. Do projektu "Dziecko z pasją" musi zgłosić się dyrektor, opierając się na motywacji wewnętrznej. Szkoła powinna być przede wszystkim bezpieczną przestrzenią do nauki i dawać uczniom możliwość odnalezienia swoich mocnych stron i rozwoju w kierunku.

Udział w projekcie pokazuje, w jaki sposób radzić sobie z codziennymi problemami za pomocą prostych narzędzi. Więcej o samym programie, a także o tym, w jaki sposób rozwijać i pielęgnować dziecięce pasje oraz jak podchodzić do kwestii świadectw, by dziecka nie zniechęcić mówiła w Strefie Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom Bogusława Łuka z fundacji Uniwersytet Dzieci. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Strefa Rodzica

Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Bogusława Łuka - Uniwersytet Dzieci

Data emisji: 23.06.2022

Godzina emisji: 21:00

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Szkoły w Polsce i na świecie. Od kogo powinniśmy się uczyć? 
Szkoła na nowo. Istotne zmiany w statucie
Co to znaczy być dobrym nauczycielem? [POSŁUCHAJ]

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Szkoła na nowo. Istotne zmiany w statucie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:51
W jaki sposób przeprowadzić szkolne zebranie, by nie było ono jedynie przykrym obowiązkiem dla obu stron? Jak powinny wyglądać relacje między nauczycielem a rodzicem? Jaką rolę w życiu szkoły pełni rada rodziców? Na te i inne pytania odpowiedziały w czwartkowej Strefie Rodzica Anna Szulc, autorka książki "Nowa szkoła" i współautorka "Statutu nieumarłego" oraz Eliza Kasprowicz z prezydium rady rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoły w Polsce i na świecie. Od kogo powinniśmy się uczyć? 

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 14:16
Czy edukacja w Polsce różni się od edukacji w innych krajach europejskich i na świecie? Na to pytanie odpowiedziała w audycji Strefa Rodzica Oktawia Gorzeńska, autorka książki projekt zmiany od frustracji do satysfakcji w pracy w szkole. Czy właściwie istnieje szkoła idealna? Jakie warunki powinna spełnić, by zbliżyć się do ideału? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć lepszą edukację wykorzystując naukę o rozwoju?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 23:19
Bardzo często na grupach o edukacji domowej (i nie tylko na tych) pada pytanie – jak się uczyć. Jakie sposoby, metody, pomysły się sprawdzają, a jakie nie. Jeżeli jesteś rodzicem, to pewnie takie pytania też przebiegają Ci przez głowę. Jak pomóc dziecku się uczyć? Jak nauczyć go uczenia się?
rozwiń zwiń