Polskie Radio Dzieciom

Jak stworzyć lepszą edukację wykorzystując naukę o rozwoju?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 23:19
Bardzo często na grupach o edukacji domowej (i nie tylko na tych) pada pytanie – jak się uczyć. Jakie sposoby, metody, pomysły się sprawdzają, a jakie nie. Jeżeli jesteś rodzicem, to pewnie takie pytania też przebiegają Ci przez głowę. Jak pomóc dziecku się uczyć? Jak nauczyć go uczenia się?
Jak nauczyć dziecko uczenia się?
Jak nauczyć dziecko uczenia się?Foto: shutterstock

Na to pytanie odpowiedział w Polskim Radiu Dzieciom - całodobowej stacji radiowej dla dzieci i rodziców, gość audycji Borys Bińkowski - autor książki "Szkoła od nowa: czy nauka o rozwoju człowieka pozwoli nam stworzyć lepszą edukację?".
Zapraszamy do wysłuchania "Strefy rodzica".

Posłuchaj
59:30 2022_06_17 21_00_17_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak stworzyć lepszą edukację wykorzystując naukę o rozwoju człowieka? Cz. 1

 

Posłuchaj
59:26 2022_06_17 22_00_26_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jak stworzyć lepszą edukację wykorzystując naukę o rozwoju Człowieka? Cz. 2

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:
Szkoły w Polsce i na świecie. Od kogo powinniśmy się uczyć? 
Szkoła na nowo. Istotne zmiany w statucie
Co to znaczy być dobrym nauczycielem? [POSŁUCHAJ]

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Jak to jest być nauczycielem? Audycja dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:21
W szkole uczniowie zdobywają wiedzę, nowe znajomości oraz odkrywają siebie. Ich przewodnikami są wówczas dorośli, którzy za pomocą dialogu i wsparcia prowadzą dzieci i młodzież przez kolejne etapy edukacji. W związku z tym, praca w zawodzie nauczyciela jest nie tylko odpowiedzialna, ale też wymagająca emocjonalnie. W Dniu Nauczyciela o swojej pracy opowiedzieli w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Jarek Szulski, autor książki "Nauczyciel z Polski" oraz dwie nauczycielki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykli wychowawcy. Jak budować u dziecka nastawienie na rozwój?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 15:24
Dobry nauczyciel to taki, który jest świadomy siebie, swoich mocnych stron oraz tego, nad czym powinien popracować. Ma przy tym ogromny szacunek do wszystkich i jednocześnie pokorę, która wynika ze świadomości, że nie posiada monopolu na rację. Stosuje się przy tym do zasady, że nie ma edukacji bez relacji. Oprócz podstawy programowej nauczyciel ma realizować potrzeby uczniów oraz budować ich samoocenę i przygotować do świata, w którym liczą się kompetencje i umiejętność radzenia sobie z niepewnością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sytuacja edukacyjna - jak stworzyć odpowiednie warunki do nauki i rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2022 11:48
Wiele mówi się o tym, że mózg uczy się przez doświadczenie. To stwierdzenie należy jednak doprecyzować, gdyż mózg uczy się cały czas i nieustannie doświadcza. To, czego będzie uczył się w szkole zależy w dużej mierze od tego, w jakiej sytuacji zostanie postawiony. Czy rzeczywiście się czymś zainteresuje i zechce pogłębiać wiedzę w tym kierunku? A może nauczy się odpisywać prace domowe i ściągać na sprawdzianach. 
rozwiń zwiń