Polskie Radio Dzieciom

Mundial trwa. Jak budować z dzieckiem relacje dzięki sportowym pasjom?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 12:43
Cały świat żyje teraz Mundialem i nawet jeśli nie żyjemy od meczu do meczu, to i tak temat Mundialu przewija się w mediach i wśród znajomych. W Strefie Rodzica zajmujemy się tym tematem od strony rodzicielskiej. Oglądając Mundial niekiedy organizujemy czas tak, żeby podczas transmisji dziecko mogło zająć się czymś innym, byleby tylko nam nie przeszkadzało. A może warto zrobić odwrotnie i zaprosić je do wspólnego celebrowania tego widowiska, opowiadając przy okazji, dlaczego sport jest ważny i że nie zawsze chodzi w nim o wyniki?
Czyli jak budować z dzieckiem relacje dzięki sportowym pasjom?
Czyli jak budować z dzieckiem relacje dzięki sportowym pasjom?Foto: Claudia K/Shutterstock.com

Sport nie tylko łączy narody i śmiało może zostać nazwany językiem uniwersalnym, o czym niejednokrotnie przekonał się gość Strefy Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom, dziennikarz sportowy Michał Pol, ale też jednoczy naród, nawet ten najbardziej podzielony. Kibicują przecież wszyscy bez względu na to, za jaką partią się opowiadają. Idąc krok dalej, sport może też umacniać więzy rodzinne.  - Niech ten sport będzie wspólną zabawą, wspólnym spędzaniem czasu. Im więcej, tym lepiej – mówił autor "Wielkiej Księgi Piłek".

Posłuchaj
58:45 2022_11_28 20_59_58_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Mundial trwa. Jak budować z dzieckiem relacje dzięki sportowym pasjom?_Strefa Rodzica 28 listopada godz. 21:00

Posłuchaj
59:22 2022_11_28 21_59_59_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Mundial trwa. Jak budować z dzieckiem relacje dzięki sportowym pasjom?_Strefa Rodzica 28 listopada godz. 22:00

W sporcie, szczególnie w piłce nożnej można stać się bohaterem w kilka sekund. To samo tyczy się porażek, które zostają z piłkarzem na jakiś czas, zwykle do kolejnego sukcesu. - Udźwignięcie ciężaru sukcesu jest łatwe, porażki gorsze, ale to jest odnośnik do codzienności życia, przełożę to na język szkolny, do niskiego wyniku na maturze, nienapisanej klasówki. To uczy, że życie to są porażki i sukcesy, i nie ma nigdy tylko jednego – słusznie zauważyła Yvette Żółtowska-Darska – autorka biografii sportowców. 

W jaki sposób sport może odmienić życie? Czy jest on językiem, który komunikuje ze sobą narody? Jak przełamuje bariery, zrównuje prawa i dodaje nadziei? Co zrobić, żeby dziecko zachwyciło się sportem? Odpowiedzi na te i inne pytania w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom.  

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Marcin Perfuński
Gość: : Yvette Żółtowska-Darska – autorka biografii sportowców i Michał Pol – dziennikarz sportowy
Data emisji: 28.11.2022
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00. 

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Uważaj, Mikołaj patrzy! Rozmowa o wychowywaniu w strachu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 12:39
Mikołajki i Boże Narodzenie to wyczekiwane przez dzieci święta. Każdy malec liczy na spełnienie swoich próśb. Dzieci piszą listy z nadzieją, że święty Mikołaj przyniesie im to, o czym marzą. Jest jednak warunek – muszą być grzeczne. W przeciwnym razie zamiast prezentu dostaną rózgę. Co się kryje za takim komunikatem? Czy to słuszny tok rozumowania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Dorotą Lubas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cierpliwość rodzicielska – można ją wyćwiczyć jak mięsień

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 14:52
Rodzice mają w swojej codzienności wiele sytuacji, w których emocje biorą górę. Zarówno cierpliwość można wyćwiczyć i można się ich nauczyć. Jest to długa, ale opłacalna droga. Można też zadbać o siebie w taki sposób, by cierpliwość nie była wysiłkiem, ale efektem ubocznym. Izabela Antosiewicz odkryła swoją drogę do cierpliwości poprzez połączenie różnych metod, które pojedynczo nie działały. Poszczególne metody specjalistka od pracy na mocnych stronach przedstawiła w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń