Polskie Radio Dzieciom

Jak zabiegany rodzic, ma poznać prawdziwe potrzeby swojego dziecka? Podpowiada terapeutka rodziców

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2024 10:25
- Poza tym, że warto się zatrzymać i dowiedzieć się co dzieje się w mojej głowie, nie warto zadręczać się tym, ile błędów popełniamy na początku swojego rodzicielstwa - podpowiedziała Agnieszka Rogala, terapeutka rodziców, autorka książki "Poukładaj to sobie w głowie", która była gościem Aleksandry Jasińskiej w Polskim Radiu Dzieciom. Po szczegóły zapraszamy poniżej.
Agnieszka Rogala gościem Strefy Rodzica
Agnieszka Rogala gościem "Strefy Rodzica"Foto: shutterstock/LightField Studios

Jak podkreśliła Agnieszka Rogala w "Strefie Rodzica", inne doświadczenia ma rodzic 3-latka, a inne 13-latka. Możesz przeczytać w swoim życiu wiele książek, ale i tak potrzebujesz doświadczenia - zauważyła terapeutka - Pewne sprawy trzeba sobie poukładać w głowie, zdobyć do nich dystans i doświadczyć ich wiele razy, aby wiedzieć czego potrzebuje nasze dziecko - wyjaśniła i dodała, że tak jak od ósmoklasisty możemy wymagać więcej niż od trzecioklasisty, tak samo jest z nami rodzicami. - W tym przypadku też musimy dać sobie trochę czasu.

Wiele z tych wątpliwości gość Polskiego Radia Dzieciom wyjaśnia w książce "Poukładaj to sobie w głowie", która jest zbiorem 100 najlepszych maili wysyłanych w newsletterze terapeutki do rodziców. 

W "Strefie Rodzica" Aleksandra Jasińska porozmawiała z Aleksandrą Rogalą, która powiedziała jak przy pomocy drobnych zmian w myśleniu, każdy rodzic może poczuć się bardziej kompetentny i pewny siebie oraz śmielszy w budowaniu relacji ze swoimi dziećmi.

A więcej na ten temat można posłuchać w nagraniu:

Posłuchaj
119:04 [DAB]Dzieciom (PCM) 23 maj 2024 21_00_01.mp3 "Poukładaj to sobie w głowie" - Agnieszka Rogala gościem "Strefy Rodzica"
 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Aleksandra Jasińska
Goście: Agnieszka Rogala - terapeutka rodziców, autorka książki "Poukładaj to sobie w głowie" "Kłótnie w związku
Data emisji: 21.05.2023
Godzina emisji: 21.00

Więcej podcastów "Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami" na platformie podcasty.polskierdio.pl. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Pierwsze kolonie, albo obóz. Od czego rozpocząć naukę samodzielności? Podpowiadamy w "Strefie Rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2024 16:10
Wielu rodziców zastanawia się kiedy jest ten właściwy czas, aby wysłać dziecko na samodzielny wyjazd wakacyjny. Czy przygotowywać dziecko metodą małych kroków, czy od razu rzucić na głęboką wodę? Wątpliwości rozwiały ekspertki "Strefy Rodzica": psycholog dziecięcy Marta Bąkowska i Joanna Narożniak - wieloletnia rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dysleksja, depresja czy ADHD. Jak nie przeoczyć u dziecka objawów, które mogą być początkiem problemów zdrowotnych?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 09:16
- Kiedyś jeśli dziecko miało problemy z czytaniem, ładnym pisaniem czy liczeniem, nikt nie nazywał tego zaburzeniem. Mówiło się, że dziecko jest leniwe. Teraz mamy większą świadomość tych problemów - wyjaśnił dr Kasper Sipowicz, który wraz z prof. Tadeuszem Pietrasem opowiadali o nieróżnorodności i postrzeganiu jej w dzisiejszych czasach, a także sposobach na wykrywanie różnych nieprawidłowości w zachowaniu dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zrozumieć siebie ucząc się komunikacji z dzieckiem? Rozmowa z Agnieszką Stein

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2024 14:46
- Komunikacja jest czymś więcej niż tylko językiem - powiedziała Agnieszka Stein w "Strefie Rodzica", gdzie przedstawiła najważniejsze myśli ze swojej najnowszej książki p.t.: "Komunikacja. Droga do zrozumienia siebie i innych", która nie tylko pomaga uporządkować wiedzę o dobrej relacji, ale też przekazuje niezbędne narzędzia w tej dziedzinie.
rozwiń zwiń