Polskie Radio Dzieciom

Wychowanie przez sport

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 23:31
Kiedyś mówiło się o tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wychowanie, że sport ma kształtować charakter. Czy tak jeszcze jest? Czy dzisiaj sport to tylko pogoń za możliwą karierą lub kształtowanie sylwetki? Czy może coś więcej?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Różne są motywacje uprawiania sportów. Wielu małych chłopców chce podążać śladem największych piłkarskich gwiazd, z drugiej strony są rodzice, którzy coraz częściej biegają lub chodzą na siłownię. Dlaczego to robimy? Co chcemy przez ćwiczenia kształtować? Czy wyłącznie siłę mięśni?

Jak rodzice powinni zachować się wspierając dzieci w wyborze dyscypliny sportowej? Czy ten świat sportu warto pokazywać dzieciom.

Gościem programu był Mirosław Pawliński, Prezes Związku Sportowego Polska Federacja KARATE-DŌ TSUNAMI.

Rozmawiał Mikołaj Foks.

Data emisji: 22.02.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Patostreaming - jak uchronić przed nim dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 14:51
Patostreaming - jeszcze rok temu termin ten nie istniał w dyskusji publicznej, dzisiaj zjawiskiem zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Kim są patostreamerzy? Jak uchronić przed nimi własne dzieci? Czy powinniśmy z tym zjawiskiem walczyć? Czy patostreaming jest już dnem dna Internetu, czy też granica obrzydliwości może być przesunięta jeszcze bardziej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 23:11
Czytanie pobudza wyobraźnię,  wzbogaca słownictwo i wiedzę dziecka, wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Jak w świecie komunikacji obrazkowej pełnym technologicznych nowinek zachęcić dziecko do lektury?
rozwiń zwiń