X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Niepodległe". Elżbieta Zawadzka

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 16:00
Nowy wakacyjny cykl poświęcony kobietom niezwykłym, których praca, dążenia i działania wpłynęły na losy Polski. To kontynuacja zeszłorocznego cyklu audycji poświęconego Polakom działającym na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Audio
Elżbieta Zawadzka ps. Zo, jedyna kobieta wśród cichociemnych przy swoim portrecie z czasów młodości. Warszawa, 09.05.05.
Elżbieta Zawadzka ps. Zo, jedyna kobieta wśród cichociemnych przy swoim portrecie z czasów młodości. Warszawa, 09.05.05. Foto: PAP/Przemek Wierzchowski

Elżbieta Zawadzka - cichociemna i jedna z dwóch Polek w historii Wojska Polskiego awansowana na stopień generała brygady. 

Żołnierka KG ZWZ-AK, powstaniec warszawski, emisariuszka Komendanta Głównego ZWZ do Sztabu Naczelnego Wodza w Londynie, dla przyjaciół była symbolem odwagi, energii i pogody ducha.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Grzegorz Wróbel, kustosz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Audycję przygotowała Marta Powałowska.

Dawno, dawno temu 20 lipca godz. 15:00

-

Program o historii "Dawno, dawno temu ..." to audycja dzięki której możecie dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących historii, szczególnie historii Polski, ale nie tylko. Dzieje naszego kraju są pasjonujące, jak nie jedna baśń... Stąd też pomysł na tytuł audycji. Razem z nami odkryjecie historyczne miejsca i związane z nimi ciekawostki oraz tajemnice. W programie nie zabraknie także tematów odnoszących się do dawnych kultur, zapomnianych miejsc, a także obyczajów. Zaprasza Marta Powałowska.


Zobacz także

Czytaj także

"Niepodległe". Eliza Orzeszkowa i Maria Konopnicka

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 15:00
Rozpoczynamy nowy wakacyjny cykl poświęcony kobietom niezwykłym, których praca, dążenia i działania wpłynęły na losy Polski. To kontynuacja zeszłorocznego cyklu audycji poświęconego Polakom działającym na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niepodległe". Wanda Malczewska i Jadwiga Dziubińska

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 15:00
Nowy wakacyjny cykl poświęcony kobietom niezwykłym, których praca, dążenia i działania wpłynęły na losy Polski. To kontynuacja zeszłorocznego cyklu audycji poświęconego Polakom działającym na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.
rozwiń zwiń