Polskie Radio Dzieciom

"Pływaj z nami kajakami". O czym należy pamiętać wybierając się na kajak?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 21:14
Kajakarstwo staje się coraz powszechniejszą dyscypliną sportową. Nad jego popularnością pracuje Polski Związek Kajakowy, który posiada kilka specjalnych programów, w tym dwa całkowicie darmowe programy skierowane dla dzieci. Sport, jakim jest kajakarstwo uczy wielu pozytywnych zachowań, rozwijając cechy takie jak odpowiedzialność, samodzielność, radość z aktywności fizycznej, szacunek do przyrody i do drugiego człowieka, a także relacji międzyludzkich. Polski Związek Kajakowy pokazuje, jak odpoczywać w sposób aktywny. Po dopłynięciu na brzeg zabawa się jednak nie kończy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jacob Lund/Shutterstock

Posłuchaj
58:31 2022_09_10 10_00_39_RadioDzieciom_Rodzinny_WF.mp3 Rodzinny WF 10 września godz. 10:00

Uta Kühn jest autorką książki "Pływaj z nami kajakami" zawierającej podstawowe informacje związane z kajakarstwem, sprzętem i bezpieczeństwem. Projekt ten skierowany jest do dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat. Są w niej naklejki, kolorowanki oraz zadania typu połącz kropki, a każda strona uczy czegoś nowego. Z książki "Pływaj z nami kajakami" można dowiedzieć się, jak się ubrać na kajak, co zabrać ze sobą na kajak, , jak wylewać wodę z kajaka, czym się różni wioślarstwo od kajakarstwa i wiele innych. 

Więcej na temat kajakarstwa w audycji "Rodzinny WF" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja: Rodzinny WF
Prowadzi: Zbyszek Kozłowski
Gość: Uta Kühn – wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego
Data emisji: 10.09.2022
Godzina emisji: 10:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Rodzinny WF" Capoeira

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 07:01
Capoeira jest pełnym magii połączeniem sztuki walki, akrobatyki, tańca i muzyki, wykonywanej na żywo na tradycyjnych instrumentach o egzotycznych nazwach jak berimbau, pandeiro, atabaque i agogo. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co nowego w Polskim Radiu Dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 07:00
Wrzesień to czas powrotów do uczniowskich obowiązków, a Polskie Radio Dzieciom chce towarzyszyć wszystkim dzieciom podczas przygotowań oraz wspierać ich rodziców i nauczycieli. W czasie trwającego roku szkolnego, dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom przygotowali dla słuchaczy wiele audycji edukacyjno – kulturalnych oraz kolejną wrześniową propozycję konkursu „Kolorowy piórnik”.  1 września na najmłodszych czeka dużo niespodzianek i tematycznych audycji. Na antenie będzie można usłyszeć m. in. o pierwszym dniu szkoły i o pomysłach, jak dobrze rozpocząć rok szkolny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 09:00
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Na te pytania odpowiedzi znają uczestnicy konkursu „Kolorowy piórnik” w PR Dzieciom. Gry i zabawy na terenie szkoły i przedszkola to codzienność naszych słuchaczy! Jak przedstawili ją w swoich pracach konkursowych? Które prace zostaną nagrodzone?
rozwiń zwiń