Polskie Radio
Section05
rok szkolny

Szef MEiN wręczył nagrody konkursu "Nauka dla Ciebie". "Widzimy wasze osiągnięcia"

Nagrody laureatom konkursu "Nauka dla Ciebie" wręczył podczas uroczystej gali minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W wystąpieniu szef resortu podkreślił, że program "Nauka dla Ciebie" przysparza wiele radości, kiedy widać znakomite osiągnięcia zespołów uczniów i nauczycieli. Szef MEiN podczas uroczystości w Kancelarii Premiera podziękował pedagogom za bardzo trudny rok związany z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja rok szkolny edukacja dzieci Ministerstwo Edukacji i Nauki

Ile przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje w trybie stacjonarnym? MEiN podało nowe dane

99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,3 proc. szkół podstawowych oraz 99,3 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki powołując się na dane od kuratorów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja NAUKA COVID-19 Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna dzieci młodzież sars-cov-2 pandemia koronawirus rok szkolny nauczyciel zdrowie

"Dzięki waszej postawie Polska jest bezpieczniejsza". Szef MON na inauguracji roku szkolnego klas mundurowych

- 15 tys. uczniów rozpoczęło naukę w szkołach mundurowych, to duże osiągnięcie - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W dniu otwarcia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach szef MON zainaugurował rok szkolny klas mundurowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak rok szkolny wojsko cyberbezpieczeństwo edukacja

Wsparcie uczniów po pandemii i odbudowa kondycji fizycznej. Szef MEiN o priorytetach na nowy rok szkolny

- Myślę, że priorytetem dla nauczycieli powinna być realizacja narodowego programu wsparcia dzieci i młodzieży po covidzie i realizacja godzin wspomagających, na które przeznaczyliśmy 187 mln zł. - powiedział na antenie Radia Wrocław minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek szkoła rok szkolny COVID-19 Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zacznij rok szkolny z Polskim Radiem Dzieciom!

Polskie Radio Dzieciom od ponad 6 lat bawi i uczy dzieci oraz wspiera rodziców, opiekunów i nauczycieli. 1 września dziennikarze stacji zapraszają  do wspólnego rozpoczęcia roku szkolnego. Na antenie można było usłyszeć m. in. o pierwszym dniu szkoły i o tym, jak wygląda początek roku szkolnego w różnych zakątkach świata. Rozmawialiśmy także o tym, jak zachęcić dziecko do czytania.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica rok szkolny radio bez reklam

"Prosimy o odpowiedzialność wobec drugiego człowieka". Piotr Gliński apeluje do rodziców i uczniów o szczepienie się

- Apeluję o przestrzeganie wszystkich narzuconych reżimów, o szczepienie się - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński rok szkolny szkoła szkoła muzyczna 1 września szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce dzieci

List ministra kultury na nowy rok szkolny. "Pandemia zmusiła szkoły do podjęcia wyzwań na nieznaną dotąd miarę"

- Jako państwowy opiekun środowiska artystycznego staraliśmy się niwelować pandemiczne trudności, jednak najwyższe uznanie w dobie epidemii należy się społeczności szkolnej - napisał w liście do uczniów, nauczycieli i pracowników szkół artystycznych na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 wicepremier prof. Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja rok szkolny szkoła Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

12 tys. uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach na Litwie. "Dbają o zachowanie tożsamości narodowej"

W polskich szkołach na Litwie odbędą się dzisiaj uroczyste apele z okazji początku roku szkolnego. Uczniowie będą uczyć się stacjonarnie. Sieć polskich szkół na Litwie liczy ponad 70 placówek. Oprócz tego funkcjonują też liczne przedszkola z polskim językiem nauczania.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Litwa szkoła dzieci młodzież rok szkolny ŚWIAT Europa

Dobrze zaplanować rok szkolny. Tak! Ale jak?

Rozpoczęcie roku szkolnego to dobra okazja do tego, aby zaplanować kolejne 10 miesięcy. Nie tylko pod kątem planu lekcji czy zajęć dodatkowych, ale też w odniesieniu do pasji i rzeczy, które dzieci chciałyby osiągnąć i na których im zależy. Jako że taki kalendarz obejmuje wszystkich członków rodziny, o wspólnym planowaniu opowiedziała w "Strefie Rodzica" Anna Zawadzka, autorka książek dla dzieci na temat organizowania czasu.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców rok szkolny planowanie radio bez reklam

Przygotowania do nowego roku szkolnego. Premier: poziom zaszczepienia wśród nauczycieli jest wysoki

- Zaszczepienie nauczycieli na poziomie 70-80 proc. jest ważnym wskaźnikiem w kontekście powrotu dzieci do szkół - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Rady Gabinetowej, poświęconej rozpoczęciu roku szkolnego w warunkach pandemii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce szczepienia edukacja COVID-19 pandemia szkoła premier Mateusz Morawiecki rok szkolny