Polskie Radio
Section05

rok szkolny

Skandaliczny występ uczniów. Nowacka komentuje

- Kurator świętokrzyski przeprowadza kontrolę doraźną, czy była to inwencja młodych, czy może nie zostali dopilnowani, a powinni. Promowanie alkoholu i pijaństwa nie jest niczym dobrym - powiedziała w środę ministra edukacji Barbara Nowacka, odnosząc się do skandalicznego występu uczniów w jednej ze starachowickich podstawówek z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2025/2026.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA świętokrzyskie szkoła Barbara Nowacka edukacja Starachowice regiony

Co się dzieje z cenami artykułów szkolnych?

Dobra wiadomość dla rodziców kompletujących wyprawkę szkolną. Choć ceny przyborów wzrosły, to znacznie wolniej niż inflacja i codzienna żywność. Jak to możliwe? Okazuje się, że wielkie sieci handlowe świadomie obniżyły swoje zyski na zeszytach i kredkach, mając w tym ukryty cel. Wyjaśniamy nową strategię sklepów i sprawdzamy, co mimo wszystko podrożało najbardziej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA szkoła powrót do szkoły pieniądze zakupy

Potrzebujesz 300 zł na wyprawkę? ZUS już wypłaca pieniądze

Sierpień to dla wielu rodziców czas nerwowego liczenia wydatków na szkolną wyprawkę. W tym roku jest jednak dobra wiadomość: ZUS ruszył z wypłatami 300 plus znacznie wcześniej niż zwykle, a na konta trafiło już ponad 200 mln zł. Podpowiadamy, co zrobić, by otrzymać pieniądze jeszcze przed pierwszym dzwonkiem i bez stresu skompletować wszystko, co potrzebne do szkoły.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA dzieci szkoła pieniądze ZUS

Początek roku szkolnego. Zaczyna się rewolucja w szkole

Roszady w kanonie lektur, początek końca HIT-u, nowe wytyczne dla uczniów z Ukrainy, zajęcia strzeleckie i z pierwszej pomocy - to tylko niektóre ze zmian wprowadzonych wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Z rewolucją zmierzą się nie tylko uczniowie, ale też kadra pedagogiczna.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja Barbara Nowacka młodzież uczniowie nauczyciel Ministerstwo Edukacji Narodowej Polskie Radio 24 POLSKA