X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla najmłodszych "Sztuka Szuka Malucha”

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 19:30
Najciekawsze spektakle teatralne i taneczne, a także twórcze instalacje z Polski, Europy i ze świata dla najmłodszych widzów, zaprezentowane będą podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu "Sztuka Szuka Malucha” w Poznaniu. Polskie Radio Dzieciom będzie przyglądało się z bliska wszystkim festiwalowym wydarzeniom.
Audio
  • Spektakl "Blisko" Compañía Teatro al Vacío (Meksyk) oraz rozmowa z mamą, uczestniczką festiwalu "Sztuka Szuka Malucha"
  • Festiwal "Sztuka Szuka Malucha" 3-8 lipca w Poznaniu. Patron medialny Polskie Radio Dzieciom.
  • Mała reporterka Polskiego Radia Dzieciom w rozmowie z uczestniczką 12 Międzynarodowego Festiwalu "Sztuka Szuka Malucha" w Poznaniu.
  • Mała wielka podróż” Teatru Open Window Theatre Bergen z Norwegii na 12 Międzynarodowym Festiwalu "Sztuka Szuka Malucha" w Poznaniu.
12 Festiwal Sztuka Szuka Malucha 3-8 lipca 2018
12 Festiwal "Sztuka Szuka Malucha" 3-8 lipca 2018Foto: (Materiały promocyjne)

Festiwal ten jest jednocześnie najstarszym w Polsce międzynarodowym wydarzeniem w pełni poświęconym praktyce artystycznej skupiającej się na rodzinach z bardzo małymi dziećmi.

12 Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Szuka Malucha" 3-8 lipca 2018 w Poznaniu 12 Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Szuka Malucha" 3-8 lipca 2018 w Poznaniu

Wydarzenie jest prezentacją najciekawszych spektakli teatralnych, lalkowych, tanecznych i instalacji skierowanych przeznaczony jest dla dzieci do 5. roku życia.

Festiwal odbywa się w Poznaniu nieprzerwanie od 2006 roku. Od ponad dziesięciu lat „Sztuka Szuka Malucha” zaprasza najmłodszych i bliskich im dorosłych do twórczej eksploracji. Wierząc w możliwość kreatywnego spotkania artystów i dzieci, co roku przygotowywane są serie warsztatów i spotkań. Wydarzenie ma na celu m.in. poszerzanie granic poznawczych odbiorców i dostarczenie im coraz to nowych doznań artystycznych, a także stworzenie warunków do pogłębiania relacji i kreatywnego rozwoju. 

Podczas dotychczasowych jedenastu edycji festiwalu prezentowane były wydarzenia z całej Polski i Europy, a także z Japonii. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję poznania produkcji z Meksyku.

Swoje produkcje pokazywały w Poznaniu najważniejsze światowe formacje zajmujące się sztuką dla bardzo małych dzieci, jak chociażby inicjator nurtu dla „najnajmłodszych” w Europie – włoska La Baracca, znany na całym świecie duński Teatr Madam Bach czy eksperymentujący z muzyką i formą De Spiegel z Belgii. Nie brakuje również produkcji z Polski. Na festiwalu zaprezentowane będą najciekawsze, a także najbardziej wartościowe poznawczo i artystycznie polskie produkcje ostatniego roku.

 „Sztuka Szuka Malucha” jest festiwalem rodzinnym. Dla organizatorów najważniejsze jest współuczestnictwo w wydarzeniach dzieci i dorosłych – rodziców, opiekunów, dziadków. Każde wydarzenie festiwalowe tworzone jest z myślą o konkretnych możliwościach percepcyjnych najmłodszych odbiorców sztuki. Festiwal od zawsze jest również przestrzenią twórczych spotkań z artystami, które przybierają formę warsztatów, akcji artystycznych, kreatywnych zabaw i animacji.

„Sztuka Szuka Malucha” to wydarzenie, które swój potencjał czerpie z bacznego przyglądania się widzom. Festiwal to nie tylko selekcja ciekawego, wartościowego artystycznie i poznawczo programu, to przede wszystkim umiejętność wsłuchania się w potrzeby odbiorców. Twórcze i inspirujące odkrywanie widza, poszukiwanie nowych form kontaktu z nim, stwarzanie możliwości jego rozwoju.

Ważnym elementem festiwalu są również spektakle przeznaczone dla osób ze szczególnymi potrzebami. W programie wydarzenia znalazły się także „spektakle przyjazne sensorycznie“ przeznaczone dla dzieci, które potrzebują więcej swobody, wyrozumiałości, a mniej bodźców. 

”Sztuka Szuka Malucha to festiwal poprzez który chcemy pokazać, jak bardzo twórczość może stać się przestrzenią dialogu na wielu poziomach. Kilkanaście lat temu, gdy po raz pierwszy zaprosiliśmy niemowlęta do teatru, przekroczyliśmy wiele granic – artystycznych, związanych z konwencją i postrzeganiem miejsca dziecka jako odbiorcy sztuki; dziś z dużą intensywnością poszukujemy sposobów na to, żeby sztuka dla najnajmłodszych była jak najbardziej włączająca i nie budowała niepotrzebnych barier”.  
                                                                             Barbara Małecka - Dyrektor Artystyczna                                                                                Alicja Morawska-Rubczak - Programerka

Zobacz: szczegółowy program festiwalu   Festiwal potrwa od 3-8 lipca 2018 r.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym festiwalu Sztuka Szuka Malucha.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

jo

 

Zobacz także

Czytaj także

Otwartość i ciekawość w kreowaniu rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:00
Przesiębiorcze dziecko to takie, które jest otwarte, lubi eksperymentować, nie poddaje się gdy pojawiają się porażki. Nie stoi życiowo w miejscu, lecz wciąż próbuje kreować swoją rzeczywistość i zmieniać ją na lepszą, dla siebie i dla innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzecie Urodziny Polskiego Radia Dzieciom w Operze na Zamku w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretny język śpiących nocą drzew

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 15:00
Dzieci uczą się mowy drzew, wędrując po lesie i przysłuchując się drzewom. Każde z nich ma coś do powiedzenia. Przekonał się o tym autor bestsellera "Sekretne życie drzew". Jego leśne wędrówki, w towarzystwie dzieci, zaowocowały książką.
rozwiń zwiń