Polskie Radio Dzieciom

"Oczami Dziecka – Niepodległość". Koncert patriotyczny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 10:00
Po zeszłorocznym sukcesie tego wyjątkowego wydarzenia, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło dziś na kolejną odsłonę koncertu "Oczami Dziecka – Niepodległość". W Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana, młodzi artyści zaprezentowali repertuar patriotyczny i polskie piosenki z lat 80-tych i 90-tych.

Dziś idę walczyć mamo”, ”Warszawskie Dzieci” czy ”Panie Generale” to tylko niektóre ze znanych utworów, które usłyszeliśmy podczas II edycji koncertu patriotycznego Polskiego Radia Dzieciom "Oczami Dziecka - Niepodległość".

Na scenie wystąpili m.in. laureaci II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej "Płytoteka”, Chór Akademii Teatru Muzycznego oraz Chór z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie by zaprezentować piosenki patriotyczne przeplatane polskimi piosenkami z lat 80-tych i 90-tych. W ten sposób Polskie Radio Dzieciom uczciło 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Zobacz relację z koncertu

Była to także okazja do posłuchania piosenek, które wielu dzisiejszym trzydziestolatkom i czterdziestolatkom towarzyszyły w dzieciństwie. 
Koncert odbył się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego

Repertuar koncertu:

1. Chór ATM w autorskiej pieśni ”Zamykasz oczy” grupy wokalnej The Sound
2. Magdalena Krysiak – ”Taniec Eurydyki”
3. Korneliusz Łakomy – ”Orlątko”
4. Julia Baranowska – ”Nic dwa razy”
5. Julia Zielińska i chór ATM – ”Warszawskie Dzieci”
6. Maja Kacprzyńska – ”Kwiat jednej nocy”
7. Weronika Gajewska – ”Byś wolnym był”
8. Lilia Hurless – ”Już dopala się ogień biwaku”
9. Leoni Rybakowska ”O mnie się nie martw”
10. Maks Witkowski i chór ATM - ”Dziś idę walczyć mamo”
11. Ola Świerczewska – ”Izolda”
12. Magdalena Sulińska - ”Kochać”
13. Julia Baranowska – ”Panie Generale”
14. Chór Miodowa – ”Marsz I Brygady”
15. Chór Miodowa – ”Marsz, Marsz Polonia”
16. Chór Miodowa – ”Marsz I Kadrowej”
17. Chór ATM – ”Znów Wędrujemy”

Koncert odbył się 12 listopada w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana o godz. 10.00 i był transmitowany na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ale także on-line na stronie Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku

**

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Program nadaje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo


Zobacz także
Czytaj także

Koncert "Oczami Dziecka - Niepodległość"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 19:19
W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie miał miejsce koncert Laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Płytoteka”, dzieci z Akademii Teatru Muzycznego „Artysta” oraz uczniów z Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznaj nową stronę Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:00
Bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne znalazły swoje nowe miejsce na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Od blisko 5 lat, ta całodobowa, cyfrowa stacja Polskiego Radia, nadaje audycje dla dzieci i dla dorosłych. Na nowej stronie odszukanie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom świętuje odzyskanie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:00
W 2019 roku świętujemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada to wyjątkowy dzień, Polskie Radio Dzieciom przygotowało z tej okazji wiele specjalnych audycji, koncertów i innych atrakcji. Będą to m.in. dwa koncerty ”Oczami dziecka – Niepodległość” i ’Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej” oraz festiwal Niepodległa. Koncert, który odbędzie się w studiu Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.
rozwiń zwiń