X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Okiem Małego Reportera". Wakacyjny teatr wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 10:11
Warsztaty reporterskie, wokalne, filmowe, teatralne i wiele innych twórczych zajęć poprowadzą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom podczas Wakacji z wyobraźnią w Pstrągowej. W ciągu 13 dni trwania obozu edukacyjno-artystycznego młodzi uczestnicy nauczą się jak tworzyć słuchowiska radiowe, wystąpią w koncercie wokalnym i zagrają w przedstawieniu teatralnym.
Wakacje z wyobraźnią Okiem małego reportera
Wakacje z wyobraźnią "Okiem małego reportera"Foto: mat. pras.

Leszek Filipowicz znany słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom z audycji "Miś Michaś" oraz Patryk Bartoszewski i Zbyszek Kozłowski, autorzy m.in. "Popołudnika" w Polskim Radiu Dzieciom, poprowadzą warsztaty reporterskie zaznajamiające dzieci ze sztuką radiową. Podczas zajęć dzieci poznają tajniki pracy radiowca tj. np. techniki montażu dźwięku. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, dowiedzą się w jaki sposób należy nagrywać dźwięk oraz sprawdzą czy mikrofon lubi "wygłupianie".  

Jednym z elementów warsztatów reporterskich będzie zrealizowanie od podstaw słuchowiska radiowego. Efektem pracy grupowej będzie nagrane słuchowisko "Mis i Ryś". Przygody dwojga przyjaciół będą inspirowane książką "Strachy Rysia" autorstwa Jolanty Marcoli.
Słuchowisko pełne ciekawych, rozwijających wyobraźnię dźwięków, będzie przedstawiało przygody grupki dzieci, które wybrały się na wycieczkę do lasu. To co spotkało ich podczas leśnej przechadzki, okazało się dla nich zupełnie nowym doświadczeniem. Poznali bowiem płochliwego i nieufnego olbrzyma oraz przytulnego i wesołego misia, których zachowanie budziło ogromne zdziwienie i ciekawość u dzieci.
Efekt pracy uczestników nad rolą i dialogiem będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w emitowanym na żywo słuchowisku "Miś i Ryś". 

Ponadto uczestnicy wezmą udział w warsztatach aktorskich podczas których popracują nad interpretacją tekstu, dykcją i emisją głosu. Podczas zajęć wokalnych dzieci popracują nad umiejętnościami głosowymi ćwicząc i występując solo oraz w zespole. Wiedzy o filmie poświęcone będą warsztaty filmu akcji i filmu dokumentalnego zaś miłośnicy tańca, brazylijskiej sztuki walki capoiery oraz szermierki również będą mieli okazję do doskonalenia tych umiejętności. 

"Okiem Małego Reportera". Wakacje z wyobraźnią w Pstrągowej
Termin: 28.06 – 10.07.2020.
Miejsce: Siedlisko Janczar Pstrągowa, woj. Podkarpackie
Wiek 7-12 lat.

Uwaga! W zaistniałą sytuacją w kraju, organizator został zmuszony przełożyć projekt "Okiem Małego Reportera" na rok 2021.


Więcej informacji pod adresem: Akademia Teatru Muzycznego

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym Wakacji z wyobraźnią w Pstrągowej.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. 

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom to przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


jo

Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 10:39
 Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przygoda Wielka Rysia Pędzelka" - słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 23:59
"Ryś Pędzelek przyszedł na świat późną wiosną w dobrze ukrytym legowisku…”znacie już tę historię? Jeśli nie, poznajcie ją razem z nami. Polskie Radio Dzieciom i Bieszczadzki Park Narodowy zapraszają na słuchowisko o dzikim kocie, który co prawda jest mały, ale ma wielkie marzenie. Chce być królem dzikiej puszczy. 
rozwiń zwiń