X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zobacz galerię zdjęć "Moja flaga" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 23:59
Od 1-3 maja do Polskiego Radia Dzieciom, spłynęło ponad 70 zdjęć własnoręcznie wykonanych flag. Była to specjalna akcja z okazji Dnia Flagi. W ten sposób stacja przyłączyła się do akcji "Moja Flaga".
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczpospolitej PolskiejFoto: Polskie Radio

Flagę można było wykonać z papieru, materiału lub innych pomocy, które znaleźć można w domu. Ważne było natomiast, żeby flaga przygotowana była rodzinnie.
Zdjęcia flag zamieszczane były pod specjalnym postem w mediach społecznościowych Polskiego Radia Dzieciom.

Stacja przyłączyła się w ten sposób do akcji #mojaflaga Biura "Niepodległa".

Dziękujemy za wszystkie wspaniałe prace!

***

Więcej o fladze:

  • Symbole narodowe, w tym m.in. flaga, są czynnikiem łączącym Polaków. Potwierdzają to badania Narodowego Centrum Kultury z 2016 roku dotyczące m.in. symboli państwowych. Znakomita większość Polaków (aż 94%) uznała wtedy, że patriotyzm polega m.in. na okazywaniu szacunku fladze i innym symbolom narodowym.
  • Znaczenie bieli i czerwieni, kolorów nawiązujących do białego orła na czerwonej tarczy herbowej, zamanifestowano w spektakularny sposób m.in. 3 maja 1792 roku, czyli w pierwszą rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji. Kobiety okazywały poparcie dla Konstytucji wkładając białe suknie przepasane czerwoną wstęgą, a panowie – zakładając biało-czerwone szarfy. Było to najprawdopodobniej pierwsze publiczne i powszechne podkreślenie znaczenia połączenia tych kolorów. Biało-czerwone barwy towarzyszyły też Polakom w okresie Księstwa Warszawskiego i powstań narodowych.
  • Pierwsza regulacja prawna dotycząca barw narodowych została przyjęta w 1831 roku przez Sejm Królestwa Polskiego. Uznano wtedy, że ze względu na potrzebę stworzenia wspólnego symbolu łączącego Polaków, będzie nim Kokarda Narodowa w kolorach białym i czerwonym.
  • O fladze w kolorach białym i czerwony wspomniano po raz pierwszy w akcie prawnym w uchwale Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku. 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
rozwiń zwiń