X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Piątkowe propozycje ciekawych audycji w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 23:21
22 maja to dzień premiery płyty "Głosem dziecka vol.1". W "Muzycznych podróżach" po 10.00 posłuchamy utworów z tego dwupłytowego albumu, przypomnimy sobie jej powstawanie i porozmawiamy z uczestnikami. Po godz. 18.00 porozmawiamy o zachowaniu środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej dla nas i dla przyszłych pokoleń. 
Studio emisyjne Polskiego Radia Dzieciom
Studio emisyjne Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radio

7.00-10.00 - "Poranek" - Dzień Praw Zwierząt. Zwierzęta są istotami czującymi i z tego względu należą im się prawa, które będą je chroniły. Jako istoty żywe i zdolne odczuwać cierpienie powinny być traktowane tak, aby tego cierpienia nie odczuwały. Pamiętajmy o tym każdego dnia. O gatunkach chronionych i ginących opowie Katarzyna Karpa-Świderek, rzecznik prasowy Fundacji WWF Polska.

10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Premiera dwupłytowego albumu „Głosem dziecka vol.1”. To owoc pracy laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Posłuchamy utworów, przypomnimy sobie jej powstawanie i porozmawiamy z uczestnikami.​

18.00-19.00 - "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" - Dziś obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Los ludzkości jest ściśle związany z różnorodnością biologiczną. Jest ona niezbędna do zapewnienia ludzkości dobrobytu, zmniejszenia ubóstwa poprzez dostarczanie podstawowych dóbr i osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Na czym ona polega? Pan Jacek Bożek z Klubu Gaja - jednej z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce, opowie o zachowaniu środowiska naturalnego i różnorodności biologicznej dla nas i dla przyszłych pokoleń. 

21.00-23.00 "Strefa rodzica" Szacuje się, że około 15 proc. stwierdzonych ciąż kończy się poronieniem. Niedoszła mama musi uporać się nie tylko ze swoją stratą, odnaleźć się w zawiłościach medycznych i prawnych związanych z tą sytuacją, ale także zmierzyć się z brakiem zrozumienia i milczeniem wokół tematu, który w naszym kraju wciąż pozostaje silnym tabu. Goście: Karolina Wierzbińska, redaktor naczelna portalu hello Zdrowie i Marta Ploch, współautorka "krótkiej instrukcji o poronieniu".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja DAB+ #zostańwdomu
Zobacz także

Czytaj także

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom uzyskał patronat honorowy MEN

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 07:00
Występ na scenie i udział w uroczystej gali, jest jedną z dwóch głównych nagród jakie Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla laureatów II Konkursu Dziecięcych Talentów. Drugą nagrodą jest nagranie płyty "Głosem dziecka vol.2". Po sukcesie pierwszej edycji konkursu, uroczystym koncercie, wydaniu pierwszego albumu z udziałem finalistów, wiosną tego roku ogłoszona została druga edycja konkursu. Dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu płyty w profesjonalnym studiu i występie na scenie przed publicznością mogą się zgłaszać przesyłając swoje recytacje lub piosenki. Czas na zgłoszenia mija 7 czerwca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń