X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 10:52
Narodzenie Pańskie to w kulturze chrześcijańskiej jedno z najważniejszych świąt w całym roku liturgicznym. Boże Narodzenie jest radosnym czasem wzajemnej dobroci i życzliwości. Polskie Radio, aktywnie włączając się w obchody tego okresu, przygotowało dla słuchaczy szereg propozycji. W najbliższych dniach na wszystkich antenach przeważać będą polskie kolędy, pastorałki oraz audycje poświęcone bożonarodzeniowym tradycjom.

Polskie Radio Dzieciom przybliży najmłodszym słuchaczom polskie tradycje związane z dwunastoma potrawami oraz świątecznymi ozdobami. Pojawią się także audycje poświęcone dawnym prezentom. Jakie marzenia miały dzieci w przeszłości, a jakie mają teraz? Nie zabraknie również wspólnego śpiewania kolęd w towarzystwie chóru Agaty Steczkowskiej.

Goście Jedynki opowiedzą m.in. o symbolice Świąt Bożego Narodzenia, Wigilii w Ziemi Świętej, staropolskich świątecznych daniach przygotowywanych wg dawnych przepisów kulinarnych oraz tradycjach polskiego, przedwojennego ziemiaństwa na Mazowszu i dzisiejszym Podkarpaciu. Sekretarze Jana Pawła II podzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak Papież-Polak obchodził Wigilię i jakie tradycje przywiózł z Krakowa do Rzymu.

Dwójka oraz Polskie Radio Chopin zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy oraz dzieła muzyki klasycznej. W Programie 2 będzie można usłyszeć m.in. retransmisję świątecznego koncertu, realizowanego przez BBC oraz koncert polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod dyrekcją Kazimierza Szymonika. W audycjach Polskiego Radia Chopin rozbrzmiewać będą bożonarodzeniowe kompozycje m.in. Bacha, Mozarta
i Czajkowskiego.

Trójka przeniesie swoich słuchaczy do muzycznego świata różnych epok i różnych stylów.
W repertuarze kolędy i utwory świąteczne, a także koncert Justyny Steczkowskiej. W audycjach pojawią się również polscy artyści z życzeniami świątecznymi dla słuchaczy. 

Filmy i seriale oglądane w rodzinnym gronie jako niepisana tradycja bożonarodzeniowa - o tym więcej usłyszymy w Czwórce. Na antenie pojawią się niezwykli goście. Sportowcy opowiedzą o świętach spędzanych nie zawsze przy rodzinnym stole, a wokalistka Natalia Szroeder opowie, jak pielęgnuje swoje rodzime, kaszubskie tradycje.

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia Polskie Radio przygotowało dla swoich słuchaczy specjalny kanał świąteczny:

Zapraszamy również do wysłuchania świątecznych wydawnictw Agencji Muzycznej Polskiego Radia:

 

Zobacz także

Czytaj także

"Gwiazdkopisanie". Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:00
Zakończył się świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia zorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom. Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac, opowiadań, komiksów, wierszy i kartek z pamiętnika. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w filmach i bajkach świątecznych

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 09:00
W "Muzycznych podróżach" na antenie Polskiego Radia Dzieciom usłyszymy muzykę filmową znaną z ekranów kin i telewizorów, a także z bajek o tematyce świątecznej. W poniedziałkowym wydaniu audycji Martyna Sojka opowiedziała także ciekawostki związane z tą muzyką.
rozwiń zwiń