Polskie Radio Dzieciom

"Najlepszy Dziecięcy Głos w Polsce". Wywiad z Sarą Egwu-James

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:12
Decyzją widzów tytuł "Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce" należy się w tym roku 12-letniej Sarze Egwu-James. Dziewczynka, której głos był przez jurorów konkursu porównywany do głosu Whitney Houston, wygrała sobotni finał plebiscytu "The Voice Kids". 
Sara Egwu-James
Sara Egwu-JamesFoto: PR

Sara Egwu-James jest uczennicą szkoły podstawowej w Ośnie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach. Na finałowej scenie konkursu zaśpiewała dwie piosenki "The greatest love of all" z repertuaru Whitney Houston oraz piosenkę śpiewaną wcześniej przez Grażynę Łobaszewską "Czas nas uczy pogody". 

- Na początku nie byłam pewna tej piosenki. To było duże wyzwanie, ale później po prostu się w niej zakochałam - przyznaje Sara z którą rozmawiała Marta Powałowska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Sara Egwu-James i Marta Powałowska Sara Egwu-James i Marta Powałowska

Marta Powałowska: Jakie masz muzyczne pomysły na przyszłość?
Sara Egwu James: Gdyby skończył się  koronawirus, to na pewno chciałabym nagrać płytę -  to jest takie moje główne marzenie.  
M.P.: Wiemy już, że jedną z  twoich muzycznych inspiracji jest Whitney Houston, kto jeszcze?
S.E.J.: Uwielbiam Beyoncé, ona jest królową. Bardzo dużo muzyki słucham i bardzo różnej muzyki, ale tak najbardziej chyba... Erykah Badu jeszcze.
M.P.: Sara, to że byłaś w drużynie Tomsona i Barona było gdzieś tam przez ciebie od początku zaplanowane?
S.E.J.:  Jak byłam młodsza i oglądałam poprzednie edycje, to ja zawsze się wyobrażałam właśnie z chłopakami...
M.P.: To jest niesamowite, że w wieku 12 lat można spełniać swoje marzenia i to tak wielkie marzenia. Ale przecież ty też ciężko na nie pracowałaś…
S.E.J.:  Tak, właśnie dużo osób myśli też, że wszystko przychodzi tak łatwo, ale oczywiście za tym się kryje bardzo dużo ciężkiej pracy i nie tylko mojej pracy, ale też moich rodziców i osób wokół mnie. Bo gdyby nie rodzice, gdyby nie przyjaciele - po prostu wszyscy wokół mnie, to na pewno nie byłoby mnie tutaj dzisiaj - przyznaje młoda wokalistka,  która słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły jej występowi, o zainteresowaniach, o swoich  muzycznych inspiracjach,  i marzeniach. 

Jaką piosenkę nuciła w dzieciństwie? Kiedy po raz pierwszy stanęła na scenie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Posłuchaj
09:27 Sara Egwu James - wywiad (całość).mp3 Z Sarą Egwu-James rozmawiała Marta Powałowska/Polskie Radio Dzieciom

Wywiad usłyszeć można było także w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom po godz. 16.00. 

Ida Nowakowska w studiu POlskiego Radia Dzieciom.JPG
Ida Nowakowska autorką podcastów Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz więcej na temat: edukacja słuchowisko
Zobacz także
Czytaj także

Słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom "Przygoda Niepyłki i Apolinki"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:00
Polskie Radio Dzieciom, całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców, zaprasza na nowe słuchowisko przygodowe dla dzieci prezentujące bogactwo dzikiej przyrody chronionej. Akcja "Przygody Niepyłki i Apolinki" rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Słuchowisko zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pienińskiego Parku Narodowego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

6. urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 18:00
Z okazji 6. urodzin cyfrowe Polskie Radio Dzieciom zaprosiło swoich najmłodszych Słuchaczy do wspólnego świętowania! Słuchowisko, spektakl on-line, specjalne wydanie Listy Przebojów to atrakcje, które stacja przygotowała dla swoich słuchaczy. Przed nami jeszcze koncert "Źródełko. Myśmy przyszli po dyngusie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nela Mała Reporterka gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 20:00
Zaskakujące może być to, że na temat mórz i oceanów wiemy na tyle niedużo, że mówi się, jako iż kosmos byłby lepiej zbadany niż wspomniane obszary naszej planety. Jesteśmy zatem ciekawi, co skrywa podwodne środowisko oraz kiedy uda nam się go bliżej poznać.  Na szczęście są jednak takie osoby, jak gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" - Nela Mała Reporterka, która pomaga nam przybliżyć ten tajemniczy świat.
rozwiń zwiń