Polskie Radio Dzieciom

"Sen o Wenecji". Swoją premierę ma książka o bogactwie podwodnego świata

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 18:23
Pewnego mglistego zimowego poranka Marek oraz jego koleżanki i koledzy idą do szkoły. Marek mieszka w Wenecji, mieście niezwykłym, które zostało zbudowane na wyspach, a Adriatyk nieustająco obmywa je falami.
Sen o Wenecji - okładka książki
"Sen o Wenecji" - okładka książkiFoto: mat. pras.

W szkole nauczyciel opowiada dzieciom o historii miasta, jego pięknie i przyszłości – pewnego dnia morze pochłonie Wenecję całkowicie. Wizja zatopionego miasta staje się tematem lekcji. Dzieci chwytają za pędzle, kredki i inne przybory, by przedstawić swoje wyobrażenia o podwodnym mieście.

W nocy Marek myśli o swoim rysunku, na którym namalował postać małej syrenki, a w tle miasto zanurzone w wodzie. Nagle ktoś puka w okno. To mała syrenka, która dziękuje Markowi za umieszczenie jej na obrazku i zaprasza do oglądania prawdziwego podwodnego miasta!


Posłuchaj
04:13 28.05. Sen o Wenecji.mp3 Rozmowa z Moniką Motkowicz - tłumaczką książki "Sen o Wenecji" w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom_28.05.2021.

 

Tytuł: "Sen o Wenecji"
Ilustracje i tekst: Štěpán Zavřel
Tłumaczenie: Monika Motkowicz
Liczba stron 32
Format: 30×21
Przedział wiekowy: 4-6 lat
Oprawa: twarda
Premiera: 28 maja 2021

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym książki "Sen o Wenecji".

Książka ta jest częścią projektu "Ja Europejczyk"
Coraz więcej dzieci wychowuje się w rodzinach wielokulturowych i wielojęzycznych.Dla nich bycie Europejczykiem to szkoła i dom w Niemczech, a wakacje w Polsce. To tata z Paryża i mama z Rzymu. To wspólne święta, podczas których mieszają się tradycje, potrawy i opowieści. Dzieci z zadziwiającą swobodą poruszają się między kulturami i biorą z nich to, co najlepsze. Książki Štěpána Zavřela właśnie takie są – uniwersalne i ponadczasowe.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Zwierzęce gwiazdy filmów i książek

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 13:00
Czy wiecie, że pierwszym filmem, w którym bohaterem było zwierzę był „King Kong” z 1933 roku?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki, które z nami zostały. Plebiscyt "Złota Dwudziestka"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:27
22 kwietnia b.r., w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena i Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, wystartował Jubileuszowy Plebiscyt "Złota Dwudziestka" organizowany z okazji 20-lecia kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".
rozwiń zwiń