!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Książki, które z nami zostały. Plebiscyt "Złota Dwudziestka"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:27
22 kwietnia b.r., w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena i Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, wystartował Jubileuszowy Plebiscyt "Złota Dwudziestka" organizowany z okazji 20-lecia kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".
20-lecie kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom
20-lecie kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"Foto: mat. pras.

"Zielony wędrowiec" Liliany Bardijewskiej, "Maleńkie Królestwo królewny Aurelki" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, albo Marii Krueger – "Apolejka i jej osiołek" - spośród 60 tytułów nominowanych do Plebiscytu przez Kapitułę Złotej Listy wybieramy 20 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży pióra polskich autorów, wydanych od 2001 roku. - Czytelnika trzeba wychować, rozbudzić w nim miłość do literatury - mówiła w "Kulturotece" jurorka konkursu - Dorota Koman, która opowiedziała o książkach ze "Złotej Dwudziestki", o tytułach nominowanych do konkursu i głosowaniu. 

Posłuchaj
59:24 2021_04_11 17_00_07_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom_11.04.2021.


W audycji można było także usłyszeć rozmowę z  Dyrektor i Redaktor Naczelną "Czwórki" - Hanną Dołęgowską o plebiscycie "Nieprzeciętni" . To inicjatywa radiowej "Czwórki", która adresowana jest do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania i tworzą wyjątkowe rzeczy. Tegoroczna odsłona nieprzeciętnych wystartowała 22 marca, a głosować i zgłaszać swoich kandydatów można jeszcze przez chwilę bo do 18 kwietnia. O regułach plebiscytu powiedzieliśmy w audycji "Kulturotece". Posłuchaj załączonej rozmowy.

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Dorota Koman - Cała Polska Czyta Dzieciom. Hanna Dołęgowska - Dyrektor "Czwórki".
Data emisji: 11.04.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści" - książka namalowana pędzlem opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 08:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co budują zwierzęta?". Rozmowa z Emilią Dziubak

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 22:46
W ostatnim dniu stycznia zakończyła się kolejna edycja Lokomotywy 2020 - Plebiscytu Blogerów, o którym  informowaliśmy w poprzednich audycjach "Kulturoteki". W tym roku również przyznano nagrody w sześciu kategoriach, doceniając: całość wydania, fakt, komiks, przekład, fabułę i ilustracje. W tej ostatniej kategorii nagrodzona została, podobnie jak dwa lata temu, Emilia Dziubak, autorka tekstu i ilustracji do książki "Co budują zwierzęta?". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera "Dziewczynki z emocjami". Sceniczne spojrzenie na dziecięcą wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 10:00
Wyobraź sobie taką sytuację: masz jeszcze niewiele lat, nie masz rodzeństwa, siedzisz w swoim pokoju i nudzisz się setnie. Zaczynasz wymyślać sobie historię ze znanej bajki. Taka właśnie sytuacja jest kanwą rozmowy o dziecięcych emocjach na deskach teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Na tej scenie goszczą bowiem nie tylko klasyczne inscenizacje dla dzieci. Obok wystawianych ostatnio przedstawień takich jak "Wilk i trzy świnki" oraz "Leśniczy, co strzeże dziczy", jest tam także miejsce na wydarzenia teatralno-edukacyjne. 19 marca b.r. miała miejsce premiera spektaklu zatytułowanego "Dziewczynka z emocjami".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Kasdepke jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 18:23
Pisarz, dziennikarz. Wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jego teksty publikuje wydawnictwo: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora i Muza.
rozwiń zwiń