X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak prawidłowo zaparzać herbatę? Co wpływa na jej smak?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 17:31
Herbata to napój o różnorodnych walorach smakowych, zapachowych oraz zdrowotnych. Rodzajów jest wiele, a picie każdego ich niesie za sobą pewne korzyści. Najpopularniejszą herbatą jest czarna, z kolei najtrudniej zdobyć herbatę żółtą. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Lucky Business

Plantacje herbaciane najlepiej oglądać w Gruzji albo w Turcji. Nie brakuje ich także w Europie. Można je spotkać w Portugalii na Wyspach Azorskich. Co ciekawe, najbardziej wysuniętymi na północ plantacjami herbaty są te znajdujące się w Szkocji. Jeśli jednak nie planujecie dalekich podróży, poszukajcie krzewów herbacianych w ogrodach botanicznych albo w palmiarniach. 

Posłuchaj
59:53 2021_12_16 18_00_12_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 16 grudnia godz. 18:00

Praca na plantacji jest wymagająca, a do jej wykonywania potrzeba precyzji. Najważniejszym elementem jest ręczne zbieranie liści, które wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, podobnie jak ich późniejsza selekcja. Sposób pozyskiwania i przygotowania liści herbaty różni się jednak w zależności od gatunku. 

Jakie są rodzaje herbat oraz ile ich właściwie jest? Co wpływa na smak i aromat konkretnych rodzajów? Na co zwracać uwagę przy wyborze herbaty? Jak właściwie ją zaparzyć? Na te i inne pytania odpowiedział znawca tematu, Rafał Przybylok. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Rafał Przybylok -  autor bestsellerów o herbatach i yerba mate.
Data emisji: 16.12.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 


Zobacz także

Czytaj także

Spotkanie z Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 08:00
Z okazji Mikołajek, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do zadawania pytań Mikołajowi. Można je było zgłaszać na adres: mikołajki@polskieradio.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 22 645 20 55. Wszystkie zostały przekazane Mikołajowi, a odpowiadał na nie podczas wyjątkowego spotkania. Zapraszamy do oglądania!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: znamy laureatów świątecznego konkursu "Gwiazdkopisanie"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 11:51
Maciej Serżysko, Magdalena Igor i Krzysztof Szałek oraz Kacper Siry to laureaci Konkursu "Gwiazdkopisanie" Polskiego Radia Dzieciom. Jury przyznało także 20 wyróżnień. Już teraz wszystkie te prace, a wśród nich opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i komiksy, dostępne są w formie wyjątkowej książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie tom IV". Od 20 grudnia zwycięskie prace można usłyszeć w audycji "Bajkowy Kącik" na antenie stacji, a czytają je fantastyczni aktorzy - Olga Bończyk, Katarzyna Łaska, Adam Krylik i Leszek Filipowicz.
rozwiń zwiń