Polskie Radio Dzieciom

Jak prawidłowo zaparzać herbatę? Co wpływa na jej smak?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 17:31
Herbata to napój o różnorodnych walorach smakowych, zapachowych oraz zdrowotnych. Rodzajów jest wiele, a picie każdego ich niesie za sobą pewne korzyści. Najpopularniejszą herbatą jest czarna, z kolei najtrudniej zdobyć herbatę żółtą. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/ Lucky Business

Plantacje herbaciane najlepiej oglądać w Gruzji albo w Turcji. Nie brakuje ich także w Europie. Można je spotkać w Portugalii na Wyspach Azorskich. Co ciekawe, najbardziej wysuniętymi na północ plantacjami herbaty są te znajdujące się w Szkocji. Jeśli jednak nie planujecie dalekich podróży, poszukajcie krzewów herbacianych w ogrodach botanicznych albo w palmiarniach. 

Posłuchaj
59:53 2021_12_16 18_00_12_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 16 grudnia godz. 18:00

Praca na plantacji jest wymagająca, a do jej wykonywania potrzeba precyzji. Najważniejszym elementem jest ręczne zbieranie liści, które wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, podobnie jak ich późniejsza selekcja. Sposób pozyskiwania i przygotowania liści herbaty różni się jednak w zależności od gatunku. 

Jakie są rodzaje herbat oraz ile ich właściwie jest? Co wpływa na smak i aromat konkretnych rodzajów? Na co zwracać uwagę przy wyborze herbaty? Jak właściwie ją zaparzyć? Na te i inne pytania odpowiedział znawca tematu, Rafał Przybylok. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Rafał Przybylok -  autor bestsellerów o herbatach i yerba mate.
Data emisji: 16.12.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 


Zobacz także
Czytaj także

Spotkanie z Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 08:00
Z okazji Mikołajek, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do zadawania pytań Mikołajowi. Można je było zgłaszać na adres: mikołajki@polskieradio.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 22 645 20 55. Wszystkie zostały przekazane Mikołajowi, a odpowiadał na nie podczas wyjątkowego spotkania. Zapraszamy do oglądania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: znamy laureatów świątecznego konkursu "Gwiazdkopisanie"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 11:51
Maciej Serżysko, Magdalena Igor i Krzysztof Szałek oraz Kacper Siry to laureaci Konkursu "Gwiazdkopisanie" Polskiego Radia Dzieciom. Jury przyznało także 20 wyróżnień. Już teraz wszystkie te prace, a wśród nich opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i komiksy, dostępne są w formie wyjątkowej książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie tom IV". Od 20 grudnia zwycięskie prace można usłyszeć w audycji "Bajkowy Kącik" na antenie stacji, a czytają je fantastyczni aktorzy - Olga Bończyk, Katarzyna Łaska, Adam Krylik i Leszek Filipowicz.
rozwiń zwiń