X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jazzowa podróż przez twórczość Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 08:00
23 lutego 1951 roku urodziła się Ewa Bem, polska wokalistka jazzowa obracająca się w klimatach popu oraz bluesa. Ewa Bem od lat niezmiennie uznawana jest za pierwszą damę polskiego jazzu. W dorobku artystycznym wokalistki możemy znaleźć płytę „Ten najpiękniejszy świat”, w skład której wchodzą piosenki w całości poświęcone dzieciom w interpretacji Ewy Bem z muzyką Jerzego Wasowskiego.
Ewa Bem
Ewa BemFoto: Łukasz Dejnarowicz/Forum

Swoją przygodę z jazzem Ewa Bem rozpoczęła w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej. Pierwsze kroki w swojej karierze muzycznej wokalistka stawiała w grupie jazzowej Stodoła. Niedługo później wystąpiła na prestiżowym festiwalu Jazz Jamboree w ramach koncertu Nowe twarze w polskim jazzie. Ewa Bem była też wokalistką w zespole Bemibek, którego nazwa wzięła się od nazwisk założycieli – Aleksandra Bema i Andrzeja Ibeka. Po odejściu z grupy Andrzeja, zespół przemianowano na Bemibem. 


Posłuchaj
60:27 2022_02_24 10_00_15_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Jazzowa podróż przez twórczość Ewy Bem_ Muzyczne podróże 24 lutego godz. 10:00

 

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Martyna Sojka
Data emisji: 24.02.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj więcej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także

Czytaj także

Muzyka jazzowa i jej wykonawcy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 15:32
Jazz to rodzaj muzyki, który zyskał na popularności na przełomie XIX i XX wieku i do dziś grany jest na całym świecie. Do jednych z najwybitniejszych artystów jazzowych należą John Coltrane oraz Ray Charles, których utwory można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kot w butach" - najnowsze słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 11:11
Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla słuchaczy sylwestrowy prezent - emisję słuchowiska "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej. Słuchowisko, wyprodukowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom, zabrzmi na antenie w piątek 31 grudnia o godz. 14.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże". Historia Rock and Rolla

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 20:56
W audycji "Muzyczne podróże” Iza Żukowska opowiedziała o bardzo rytmicznym gatunku muzycznym, jakim jest Rock and Roll. Mówiąc o tego rodzaju muzyce, nie sposób pominąć Elvisa Presleya, który nazywany jest królem Rock and Rolla. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż do Laponii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 20:29
Słuchacze poniedziałkowego wydania audycji "Muzyczne podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom mieli okazję przenieść się do prawdziwej krainy lodu i śniegu, a dokładniej do Laponii. Laponia to region kulturowy w północnej Europie. Leży na terenie aż czterech państw: Rosji oraz trzech krajów skandynawskich - Finlandii, Szwecji i Norwegii. Jak nazywają się mieszkańcy Laponii? Czym się zajmują?
rozwiń zwiń