Polskie Radio Dzieciom

Premiera książki "Być jak kapibara"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 10:12
"Być jak kapibara" to oszczędna w formie, ale uroczo zilustrowana książka, która może służyć jako zachęta do zabawy w duchu mindfullness i jako piękna lekcja samoakceptacji. O książce tej będziemy rozmawiali w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem Martyny Chuderskiej była Ewelina Angielczyk - redaktorka książki. W audycji pojawiła się okazja do zdobycia egzemplarza! PRD objęło tę publikację patronatem medialnym.
Premiera książki Być jak kapibara. Słuchaj PRD i zdobądź egzemplarz
Premiera książki "Być jak kapibara". Słuchaj PRD i zdobądź egzemplarz!Foto: mat. pras.

Kapibara nie jest myszą ani bobrem, ani psem. To największy gryzoń na świecie. Ma duży nos, zmrużone oczka, małe uszka, błony między palcami i spore zęby. Dorośli mogą się zdziwić, ale większość dzieci doskonale zna tego uroczego zwierzaka, który w ostatnim czasie podbił serca milionów internautów. 

W tej książce pewna nieduża kapibara opowiada o sobie i swoich zainteresowaniach – o tym, że cieszy ją zwyczajne życie i że lubi poezję. I że choć na zewnątrz wydaje się twardzielką, tak naprawdę jest wrażliwa i bardzo potrzebuje bliskości. 

Urocze ilustracje trafnie oddają charakter tych niesamowitych stworzeń, a niebanalny tekst pomaga docenić wartość prostoty, rodziny, społeczności… W naszym krzykliwym, przebodźcowanym świecie ta niezwykła, oszczędna w formie książka może służyć jako zachęta do zabawy w duchu mindfullness i jako piękna lekcja samoakceptacji. 

Autorka, Michela Fabbri mieszka w Genui we Włoszech. Prowadzi mały pensjonat i tworzy komiksy o swoim codziennym życiu. "Być jak kapibara" to jej pierwsza książka.

Więcej o książce będzie można usłyszeć w audycji "Poranek" (13.09). Gościem Martyny Chuderskiej była Ewelina Angielczyk - redaktorka książki. Była to również okazja do zdobycia egzemplarza. Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu audycji!

Posłuchaj
59:51 2023_09_13 07_00_02_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 13 września godz. 07:00

 

O kapibarach rozmawialiśmy także z dr Dominiką Guldą z Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy. W rozmowie tej pojawiło się wiele ciekawostek o tam jak żyją te niezwykłe gryzonie. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Patronem medialnym książki "Być jak Kapibara" jest Polskie Radio Dzieciom.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.


Zobacz więcej na temat: patronatPRD literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2023 11:01
To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Przyjeżdżają tu na wypoczynek osoby z całej Polski, a więc jest to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni. Wakacje w Rabce to dla wielu rodzin z dziećmi jedyna w roku szansa, by mając dla siebie czas, razem robić ciekawe rzeczy, także czytać i poznawać różne dziedziny sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji #TataTeżCzyta

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2023 18:04
Tegoroczna wiosna w polskim świecie książki odbyła się pod hasłem #TataTeżCzyta - ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, której celem było zachęcenie mężczyzn, ze szczególnym naciskiem na ojców, do czytania książek dzieciom. W Social Media pojawiło się prawie 2 000 postów z hashtagiem akcji! 30 000 poradników #TataTeżCzyta dotarło do rodzin w całej Polsce. Patronem medialnym akcji #TataTeżCzyta jest Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń