Polskie Radio Dzieciom

Podziel się najlepszymi przepisami świątecznymi! Upominki czekają!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 08:45
Zapraszamy całe rodziny do zabawy kulinarnej "Ryba z makiem, czyli święta ze smakiem". Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom mogą odgadywać nazwy tajemniczych potraw, ale także zapraszamy do dzielenia się najlepszymi przepisami świątecznymi. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie potrawy królują na Słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom! Czekamy na przepisy tego jedynego, wyjątkowego dla Was dania lub wypieku. Przewidziane są radiowe upominki!
Jakie potrawy królują na Waszych świątecznych stołach?
Jakie potrawy królują na Waszych świątecznych stołach? Foto: PR

Zupa migdałowa, strucla z makiem, a może kruche ciasteczka? Która potrawa należy do ulubionych świątecznych dań lub wypieków? Zapraszamy do dzielenia się przepisami i zdjęciami. 

Równolegle zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie kulinarnej "Ryba z makiem, czyli święta ze smakiem". Do czwartku 21 grudnia do godziny 18.00, czekamy na odpowiedzi dotyczące potrawy tygodnia. 

Na 5 osób, które jako pierwsze wpiszą w komentarzu pod specjalnym postem prawidłowa nazwę tajemniczej potrawy, czekają rodzinne upominki. Druga szansa dla radiowych detektywów, w kolejnym przedświątecznym tygodniu od 18 do 22 grudnia! Rozwiązanie w piątkowej audycji „Poranek” o 7.45. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Karol Okrasa o smakach, które wspomina z utęsknieniem

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 17:53
Czym pachną Święta? Herbatą, Kawą, piernikami, ciastem? Na pewno różnie dla każdego z nas. Bo ile domów, tyle w nich zapachów. Ale Kamilowi Okrasie zapach tych zimowych Świąt kojarzy się z latem i z intensywnym zapachem owocu, jaki dawno temu dzieci dostawały tylko pod choinkę. Co to za zapach? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Martyny Chuderskiej z Karolem Okrasą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spotkanie ze św. Mikołajem w Polskim Radiu Dzieciom [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 17:00
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło najmłodszych słuchaczy na wyjątkowe spotkanie ze świętym Mikołajem. Dziś o godz. 19.30 Mikołaj odpowiadał na pytania zadane przez dzieci. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii w wiosce św. Mikołaja, z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać jego sanie? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostały przekazane Mikołajowi, a Mikołaj sprostał zadaniu i udzielił wyczerpujących odpowiedzi. To wyjątkowe spotkanie można teraz oglądać w formie wideo. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy kulinarnych detektywów! Przedświąteczna zabawa pełna smaków w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2023 07:45
Już po raz drugi Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w zabawie kulinarnej dla całych rodzin. W okresie przedświątecznym od 11 do 22 grudnia, na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji, można było sprawdzić się w roli detektywa. Pięć pierwszych osób, które najszybciej odgadły nazwę tajemniczej potrawy, otrzyma rodzinne upominki. W drugim tygodniu zabawy kulinarnej przygotowaliśmy przysmak, który jest słowiańskim ciastem obrzędowym. Kto został kulinarnym detektywem?
rozwiń zwiń