X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jastrzębie-Zdrój

Rośnie liczba śmiertelnych ofiar wstrząsu w Zofiówce

W 9. dniu akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka ratownicy odnaleźli ciało drugiego z trzech poszukiwanych górników. Podobnie, jak pierwszy odnaleziony górnik, znajdował się on w zalewisku; dostrzeżono go podczas wypompowywania wody. Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdziła, że mężczyźni nie żyją. Trwają poszukiwania trzeciego górnika. O akcji ratunkowej mówili w Polskim Radiu 24: Joanna Opas (Radio Katowice) i Konstanty Wolny (Związek Zawodowy Ratowników Górniczych).
Zobacz więcej na temat:  górnicy górnictwo Jastrzębie-Zdrój jastrzębska spółka węglowa wypadek

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka: Udany odwiert!

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Nadal poszukiwani są trzej górnicy, uwięzieni pod ziemią po sobotnim wstrząsie. Ratownikom udało się wykonać stumetrowy odwiert w miejsce, w którym powinni być pracownicy. Przez otwór opuszczany jest pakiet żywnościowy i urządzenie odbiorczo-nadawcze. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Piotrem Stępińskim, ekspertem BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Jastrzębie-Zdrój górnictwo Śląsk

Zofiówka: Akcja zakończy się gdy zostaną wydobyci ludzie

Ratownicy poszukujący trzech górników w kopalni Zofiówka spenetrowali w ostatnich godzinach dwa miejsca wskazane przez specjalnie szkolonego psa.Obecnie trwa pompowanie wody z rozlewiska, które blokuje dostęp do poszukiwanych. O postępach w akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Grajcarek z Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni górnictwo Jastrzębie-Zdrój górnicy

Kopalnia Zofiówka. Czwarty dzień akcji ratowniczej

– Najbliższe godziny, 5-7, pozwolą na spenetrowanie najbardziej odległego chodnika – powiedział Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Trzech górników jest wciąż uwięzionych w podziemiach kopalni Zofiówka. O pracy ratowników i sytuacji w kopalni Zofiówka w czwartym dniu akcji ratunkowej mówiła w Polskim Radiu 24 z Jastrzebia-Zdroju Karolina Baca-Pogorzelska (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni górnictwo Jastrzębie-Zdrój węgiel Śląsk

Trwa walka z czasem w Zofiówce. Trzej górnicy pod ziemią

Wciąż nie odnaleziono trzech górników, poszukiwanych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. W zakładzie rozpoczyna się kolejny etap akcji ratowniczej. Prace wydobywcze w kopalni zostały wstrzymane. O akcji ratunkowej mówili w Polskim Radiu 24 Paweł Wyciślok (przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce) i Łukasz Kałuża (Polskie Radio Katowice).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni Jastrzębie-Zdrój węgiel jastrzębska spółka węglowa

Druga śmiertelna ofiara wstrząsu w kopalni Zofiówka. "Wciąż jest szansa i nadzieja"

Nie żyje drugi z górników odnalezionych podczas akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Wcześniej wydobyto pierwszego z pięciu poszukiwanych, lekarz stwierdzili jego zgon. Akcja ratunkowa pod ziemią trwa. Mówili o niej w Polskim Radiu 24 dr Adam Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej i Marek Czyżycki, były ratownik górniczy.
Zobacz więcej na temat:  Jastrzębie-Zdrój górnicy górnictwo