Polskie Radio
Section05
Jastrzębie-Zdrój

Aktywne Ferie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju

W czasie tegorocznych ferii zimowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju zaprasza na liczne zajęcia dla dzieci.  Są to m.in. lekcje karate, na które zapraszani są zarówno dzieci, jak i ich rodzice, lekcje boksu, warsztaty szachowe i liczne wycieczki. O szczegółach oferty opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Agnieszka Badach z MOSiR w Jastrzębiu Zdroju.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe Jastrzębie-Zdrój czas wolny radio dla dzieci radio dla rodziców

Prezes PiS: chcemy być w UE. To nie oznacza, że mamy zrezygnować z naszej suwerenności

- Chcemy być w UE, ale to nie oznacza, że musimy się zgadzać na wszystko, że mamy rezygnować z naszej suwerenności, że mamy rezygnować z naszych wartości – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Jastrzębia Zdroju. Podczas spotkania lider PiS poruszył także kwestie rządowych programów dla rodzin czy rozwoju Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka Jastrzębie-Zdrój

Rozpłochowski: bez porozumienia jastrzębskiego nie byłoby Solidarności

- Bez Jana Pawła II i jego pielgrzymki do Polski w 1979 r. nie wybuchłyby strajki. Natomiast bez strajków na południu Polski nie byłoby Solidarności  - mówił w Polskim Radiu 24 działacz opozycji w PRL Andrzej Rozpłochowski. 41. rocznicą porozumienia jastrzębskiego skomentowali również Jan Rulewski i Andrzej Michałowski.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność PRL porozumienia sierpniowe Jastrzębie Jastrzębie-Zdrój

"Wielka krzywda ludzka zmusiła nas do tego zrywu". Franciszek Noras o sierpniu '80

- Ta wielka krzywda wśród ludzi zmusiła 41 lat temu do wielkiego zrywu. To zmusiło tak samo sygnatariuszy porozumienia jastrzębskiego i tego wspaniałego katowickiego, którego sygnatariuszem był i jest nasz wspaniały kolega Andrzej Rozpłochowski - mówił w Polskim Radiu 24 Franciszek Noras, członek Solidarności, w latach 80. pracownik KWK "Ziemowit".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański HISTORIA historia Polski historia PRL PRL sierpień 80 porozumienia sierpniowe Jastrzębie-Zdrój Huta Katowice społeczeństwo POLSKA

Szpital w Jastrzębiu-Zdroju wznowił przyjęcia pacjentów

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zdecydowała o wznowieniu we wtorek wieczór działalności placówki. Szpital wstrzymał przyjęcia, gdy otrzymał z laboratorium informację o zakażeniu SARS-CoV-2 wśród pracowników i chorych. Po otrzymaniu wyników testów weryfikacyjnych okazało się, że w próbkach nie potwierdzono obecności koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jastrzębie-Zdrój Koronawirus w Polsce

Rośnie liczba śmiertelnych ofiar wstrząsu w Zofiówce

W 9. dniu akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka ratownicy odnaleźli ciało drugiego z trzech poszukiwanych górników. Podobnie, jak pierwszy odnaleziony górnik, znajdował się on w zalewisku; dostrzeżono go podczas wypompowywania wody. Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdziła, że mężczyźni nie żyją. Trwają poszukiwania trzeciego górnika. O akcji ratunkowej mówili w Polskim Radiu 24: Joanna Opas (Radio Katowice) i Konstanty Wolny (Związek Zawodowy Ratowników Górniczych).
Zobacz więcej na temat:  górnicy górnictwo Jastrzębie-Zdrój jastrzębska spółka węglowa wypadek

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka: Udany odwiert!

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Nadal poszukiwani są trzej górnicy, uwięzieni pod ziemią po sobotnim wstrząsie. Ratownikom udało się wykonać stumetrowy odwiert w miejsce, w którym powinni być pracownicy. Przez otwór opuszczany jest pakiet żywnościowy i urządzenie odbiorczo-nadawcze. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Piotrem Stępińskim, ekspertem BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Jastrzębie-Zdrój górnictwo Śląsk

Zofiówka: Akcja zakończy się gdy zostaną wydobyci ludzie

Ratownicy poszukujący trzech górników w kopalni Zofiówka spenetrowali w ostatnich godzinach dwa miejsca wskazane przez specjalnie szkolonego psa.Obecnie trwa pompowanie wody z rozlewiska, które blokuje dostęp do poszukiwanych. O postępach w akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Grajcarek z Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni górnictwo Jastrzębie-Zdrój górnicy