Polskie Radio
Section05
Jastrzębie-Zdrój

Szpital w Jastrzębiu-Zdroju wznowił przyjęcia pacjentów

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zdecydowała o wznowieniu we wtorek wieczór działalności placówki. Szpital wstrzymał przyjęcia, gdy otrzymał z laboratorium informację o zakażeniu SARS-CoV-2 wśród pracowników i chorych. Po otrzymaniu wyników testów weryfikacyjnych okazało się, że w próbkach nie potwierdzono obecności koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jastrzębie-Zdrój Koronawirus w Polsce

Rośnie liczba śmiertelnych ofiar wstrząsu w Zofiówce

W 9. dniu akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka ratownicy odnaleźli ciało drugiego z trzech poszukiwanych górników. Podobnie, jak pierwszy odnaleziony górnik, znajdował się on w zalewisku; dostrzeżono go podczas wypompowywania wody. Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdziła, że mężczyźni nie żyją. Trwają poszukiwania trzeciego górnika. O akcji ratunkowej mówili w Polskim Radiu 24: Joanna Opas (Radio Katowice) i Konstanty Wolny (Związek Zawodowy Ratowników Górniczych).
Zobacz więcej na temat:  górnicy górnictwo Jastrzębie-Zdrój jastrzębska spółka węglowa wypadek

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka: Udany odwiert!

Trwa akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Nadal poszukiwani są trzej górnicy, uwięzieni pod ziemią po sobotnim wstrząsie. Ratownikom udało się wykonać stumetrowy odwiert w miejsce, w którym powinni być pracownicy. Przez otwór opuszczany jest pakiet żywnościowy i urządzenie odbiorczo-nadawcze. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Piotrem Stępińskim, ekspertem BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Jastrzębie-Zdrój górnictwo Śląsk

Zofiówka: Akcja zakończy się gdy zostaną wydobyci ludzie

Ratownicy poszukujący trzech górników w kopalni Zofiówka spenetrowali w ostatnich godzinach dwa miejsca wskazane przez specjalnie szkolonego psa.Obecnie trwa pompowanie wody z rozlewiska, które blokuje dostęp do poszukiwanych. O postępach w akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Grajcarek z Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni górnictwo Jastrzębie-Zdrój górnicy

Kopalnia Zofiówka. Czwarty dzień akcji ratowniczej

– Najbliższe godziny, 5-7, pozwolą na spenetrowanie najbardziej odległego chodnika – powiedział Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Trzech górników jest wciąż uwięzionych w podziemiach kopalni Zofiówka. O pracy ratowników i sytuacji w kopalni Zofiówka w czwartym dniu akcji ratunkowej mówiła w Polskim Radiu 24 z Jastrzebia-Zdroju Karolina Baca-Pogorzelska (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni górnictwo Jastrzębie-Zdrój węgiel Śląsk

Trwa walka z czasem w Zofiówce. Trzej górnicy pod ziemią

Wciąż nie odnaleziono trzech górników, poszukiwanych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. W zakładzie rozpoczyna się kolejny etap akcji ratowniczej. Prace wydobywcze w kopalni zostały wstrzymane. O akcji ratunkowej mówili w Polskim Radiu 24 Paweł Wyciślok (przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce) i Łukasz Kałuża (Polskie Radio Katowice).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni Jastrzębie-Zdrój węgiel jastrzębska spółka węglowa

Druga śmiertelna ofiara wstrząsu w kopalni Zofiówka. "Wciąż jest szansa i nadzieja"

Nie żyje drugi z górników odnalezionych podczas akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Wcześniej wydobyto pierwszego z pięciu poszukiwanych, lekarz stwierdzili jego zgon. Akcja ratunkowa pod ziemią trwa. Mówili o niej w Polskim Radiu 24 dr Adam Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej i Marek Czyżycki, były ratownik górniczy.
Zobacz więcej na temat:  Jastrzębie-Zdrój górnicy górnictwo