Polskie Radio Dzieciom

Krynica-Zdrój ostatnim przystankiem akcji "Z głową w górach"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2024 12:00
Pijalnia główna na deptaku, Muzeum Nikifora, Góra Parkowa wraz z Parkiem Świateł i oczywiście Jaworzyna Krynicka - to miejsca, których nie można pominąć będąc w Krynicy Zdroju - zapraszał Tomasz Klimek, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, a wraz z nim, inni goście "Popołudnika": Anna Ozierańska, kustosz z Muzeum Zabawek oraz snowboardzistka Julia Chmielecka.
Polskie Radio Dzieciom zaprasza do Krynicy Zdrój w dniach 23-24 lutego 2024
Polskie Radio Dzieciom zaprasza do Krynicy Zdrój w dniach 23-24 lutego 2024Foto: PR

Tegoroczne ferie zimowe dobiegają końca, dlatego Polskie Radio Dzieciom zaprasza do Krynicy-Zdroju, na Jaworzynę do wspólnego ich pożegnania. W specjalnym wydaniu "Popołudnika" w Polskim Radiu Dzieciom, który Martyna Chuderska poprowadziła "na żywo" nie zabrakło także zaproszonych gości.

O lokalnej atrakcji regionu i miejscu, które warto odwiedzić szczególnie, opowiedziała Anna Ozierańska, kustosz z Muzeum Zabawek. - Dla każdego znajdzie się u nas coś ciekawego, ponieważ w naszym Muzeum bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Mamy klocki z wielu pokoleń, misie i inne zabawki, które oprócz swojej historii opatrzone są również komentarzami - opowiadała gość "Popołudnika".

Kolejnym gościem, który pojawił się w studiu plenerowym Polskiego Radia Dzieciom w Krynicy Zdroju był Tomasz Klimek, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju. Opowiedział on o wielu zajęciach edukacyjnych, w które angażują dzieci z Krynicy i okolic oraz ofercie dla turystów - jeśli akurat pogoda nie sprzyja korzystaniu z uroków natury. - Zapraszam do kina, na ślizgawkę w hali widowiskowej, a także na wystawę do galerii sztuki i na warsztaty - zachęcał dyrektor Centrum Kultury.

W audycji gościem Martyny Chuderskiej była także zawodowa snowboardzistka Julia Chmielecka z AZS Zakopane, która opowiedziała o Pucharze Świata i zdradziła kilka ciekawostek związanych z uprawianą przez nią dyscypliną sportu. Nie zabrakło też reportażu Macieja Waleckiego z Muzeum Nikifora, czyli lokalnej atrakcji chętnie odwiedzanej przez wielu turystów.

Zapraszamy na Jaworzynę, w Krynicy-Zdroju. Warto wiedzieć, że Krynica zwana jest stolicą polskich uzdrowisk. Kuracjusze przybywają tu tłumnie od ponad 200 lat! Miasto położone jest na urokliwym terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w dolinie potoku Kryniczanka, na rubieżach województwa małopolskiego, pośród czarującej beskidzkiej krainy, dlatego Krynica-Zdrój zwana przez wielu także "Perłą Południa". Więcej o urokach tego najwyższego szczytu w Paśmie Jaworzyny opowiemy jeszcze w Polskim Radiu Dzieciom w audycji specjalnej 24 lutego o 12.00.

Posłuchaj
59:34 2024_02_23 16_00_11_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Specjalne wydanie "Popołudnika" w Polskim Radiu Dzieciom

59:12 2024_02_23 15_00_18_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Specjalne wydanie audycji Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom wraz z udziałem gości

  

Zapraszamy!

Zaś w sobotę, o godz. 12.00 Polskie Radio Dzieciom nada specjalne wydanie plenerowej audycji. Będzie to okazja, aby wziąć w niej udział i poznać kulisty tworzenia audycji radiowej.

Do zobaczenia!

W ramach akcji "Z głową w górach" dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, radiowej Trójki i Polskiego Radia Dzieciom odwiedzili w czasie ferii zimowych osiem miejscowości:

Wisłę - 12-13 stycznia
Szczyrk - 16-17 stycznia
Zakopane - 19-20 stycznia
Zieleniec - 26-27 stycznia
Ustrzyki Dolne - 02-03 lutego
Sienną - 09-10 lutego
Jurgów- 16-17 lutego
Krynicę-Zdrój - 23-24 lutego

Więcej informacji na stronach Programu 1 Polskiego RadiaProgramu 3 Polskiego Radia oraz Polskiego Radia Dzieciom

Ferie zimowe dobiegają końca, ale przygotowane dla dzieci i rodziców wybrane ciekawostki feryjne z różnych zakątków Polski są nadal aktualne. Podczas sześciu tygodni ferii odwiedziliśmy z mikrofonem ciekawe miejsca takiej jak teatry, domy kultury, muzea. Rozmawialiśmy z aktorami, pisarzami, młodymi gwiazdami i recenzentami. Przygotowliśmy szereg audycji z propozycjami ze świata literatury, teatru, sportu i rozrywki, które mogą wypełnić dzieciom i ich rodzicom, czas odpoczynku i rekreacji.  Wszystkie informacje i audycje dostępne są w serwisie specjalnym feriedzieci.polskieradio.pl. Na stronie znajdują się także gry i quizy, a także podcasty i słuchowiska przygotowane przez redakcję stacji z myślą o dzieciach i ich rodzicach!

Polskie Radio Dzieciom – muzyka, kultura, sport, rozrywka – bez reklam!

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do Zieleńca na zimową akcję "Z głową w górach"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 21:35
Podczas ferii zimowych dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, radiowej Trójki i Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Z głową w górach" odwiedzą osiem miejscowości górskich, skąd nadawane będą audycje plenerowe. W piątek i w sobotę gościmy w Zieleńcu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom w górach! Jest powód, by przyjechać w Bieszczady

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 18:56
Kolejną miejscowością, którą odwiedziliśmy na zimowej trasie w ramach akcji "Z głową w górach" były Ustrzyki Dolne! W sobotę można było nas spotkać przy Stacji Narciarskiej "Gromadzyń", gdzie czekali dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Jedynki i Trójki. To już piąty, z ośmiu, przystanków zimowej akcji i z pewnością nie zabrakło wielu atrakcji. Na słuchaczy czekały m.in. bezpłatne wejściówki na stok. Po szczegóły zapraszamy poniżej. Kolejny przystanek już w najbliższy piątek (9.02). Zapraszamy do Siennej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom w Siennej odkrywa największe atrakcje

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 09:00
Na zimowej trasie w ramach akcji "Z głową w górach" tym razem Polskie Radio Dzieciom zatrzymało się w Siennej! Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom spotkali się z wszystkimi Słuchaczami, którzy pojawili się w okolicach kompleksu narciarskiego Czarna Góra. Mogli oni również wysłuchać rozmów z naszymi gośćmi: Pawłem Dywańskim - przewodnikiem sudeckim z Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim i instruktorem narciarstwa Bartkiem Gozdkiem.
rozwiń zwiń