Polskie Radio
Section05
Z głową w górach

"Zapraszamy na weekend" w Krynicy-Zdroju. Finał akcji "Z głową w górach" [POSŁUCHAJ]

Były znakomity panczenista Paweł Zygmunt wraz z żoną Katarzyną, instruktor jazdy na snowboardzie Mateusz Gomulec oraz Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej – to tylko niektórzy z gości, jacy zawitali do audycji "Zapraszamy na weekend", by zachęcić słuchaczy Trójki do wizyty w Krynicy-Zdroju. Właśnie tam odbył się finisz tegorocznej edycji akcji Polskiego Radia pt. "Z głową w górach".
Zobacz więcej na temat:  Z głową w górach Trójka Dariusz Urbanowicz Piotr Firan Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój ostatnim przystankiem akcji "Z głową w górach"

Pijalnia główna na deptaku, Muzeum Nikifora, Góra Parkowa wraz z Parkiem Świateł i oczywiście Jaworzyna Krynicka - to miejsca, których nie można pominąć będąc w Krynicy Zdroju - zapraszał Tomasz Klimek, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, a wraz z nim, inni goście "Popołudnika": Anna Ozierańska, kustosz z Muzeum Zabawek oraz snowboardzistka Julia Chmielecka.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe zima Z głową w górach narty Krynica-Zdrój radio dla dzieci radio dla rodziców Martyna Chuderska

Finał akcji "Z głową w górach": co warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju?

Nasza zimowa akcja "Z głową w górach" dobiega końca. Ostatnim przystankiem na trasie Polskiego Radia jest Krynica-Zdrój. Miejscowość w Beskidzie Sądeckim słynie przede wszystkim z wód zdrojowych, ale kuracjusze i turyści mogą skorzystać także z bogatej oferty kulturalnej oraz okolicznych tras pieszych i zjazdowych.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maciej Walecki Krynica-Zdrój beskidy Nikifor Z głową w górach

"Z głową w górach" w Jurgowie, czyli "Zapraszamy na weekend" spod Tatr! [POSŁUCHAJ]

Zlokalizowaną w powiecie tatrzańskim spiską wieś Jurgów określa się bramą do słowackich Tatr. Miejscowość od granicy dzieli 500 metrów; znajduje się w niej m.in. Zagroda Sołtysa i kurort narciarski, do którego w ramach akcji "Z głową w górach" zawędrowała radiowa Trójka. Piotr Firan i Dariusz Urbanowicz sprawdzili m.in., gdzie można poznać ludowe zwyczaje Podhala i Spiszu oraz jak dobrać odpowiedni sprzęt na stok.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Dariusz Urbanowicz Z głową w górach Tatry Andrzej Bargiel

"Z głową w górach". Sienna, czyli narty, wycieczki i uran [ZOBACZ WIDEO]

Sienna to kolejny przystanek akcji Polskiego Radia "Z głową w górach". Ten zimowy kurort to wieś, w której znajduje się jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. - Nasz pomarańczowy Jedynkowy namiot jest u podnóża Czarnej Góry - przywitał słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia Maciej Walecki.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Z głową w górach Sienna jaskinia Jaskinia Niedźwiedzia narty Sława Bieńczycka Maciej Walecki

"Z głową w górach". "Muzyczna Jedynka" prosto z Siennej

Trwa akcja "Z głową w górach". Kolejnym przystankiem na naszej zimowej trasie jest Sienna, wieś, w której znajduje się jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich - Czarna Góra. To kompleks tras narciarskich i nartostrad położony na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.) na ziemi kłodzkiej. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Sienna dolnośląskie Z głową w górach turystyka

Polskie Radio Dzieciom w Siennej odkrywa największe atrakcje

Na zimowej trasie w ramach akcji "Z głową w górach" tym razem Polskie Radio Dzieciom zatrzymało się w Siennej! Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom spotkali się z wszystkimi Słuchaczami, którzy pojawili się w okolicach kompleksu narciarskiego Czarna Góra. Mogli oni również wysłuchać rozmów z naszymi gośćmi: Pawłem Dywańskim - przewodnikiem sudeckim z Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim i instruktorem narciarstwa Bartkiem Gozdkiem.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe zima Z głową w górach

Polskie Radio Dzieciom w górach! Jest powód, by przyjechać w Bieszczady

Kolejną miejscowością, którą odwiedziliśmy na zimowej trasie w ramach akcji "Z głową w górach" były Ustrzyki Dolne! W sobotę można było nas spotkać przy Stacji Narciarskiej "Gromadzyń", gdzie czekali dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Jedynki i Trójki. To już piąty, z ośmiu, przystanków zimowej akcji i z pewnością nie zabrakło wielu atrakcji. Na słuchaczy czekały m.in. bezpłatne wejściówki na stok. Po szczegóły zapraszamy poniżej. Kolejny przystanek już w najbliższy piątek (9.02). Zapraszamy do Siennej.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe zima Ustrzyki Z głową w górach

Ustrzyki Dolne: stolica Bieszczad i polskiego punk rocka

Kolejnym przystankiem na mapie akcji Polskiego Radia "Z głową w górach" są Ustrzyki Dolne. Bieszczadzka miejscowość przyciąga turystów nie tylko za sprawą wyciągów narciarskich, ale też możliwości obcowania z kulturą i muzyką wywodzącą się z tego zakątka kraju. Stąd pochodzi m.in. jeden z najbardziej wpływowych polskich zespołów nurtu punkrockowego - KSU.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik muzyka rozrywkowa Ustrzyki Dolne Ustrzyki Bieszczady Z głową w górach

Tygiel kulturowy, rarytasy bieszczadzkiej kuchni i magia gór - Trójka w Ustrzykach Dolnych [SPRAWDŹ]

Dla wielu Bieszczady nie kojarzą się z trenowaniem sportów zimowych na poziomie zawodowym. Region Ustrzyk Dolnych oferuje jednak znakomite trasy dla miłośników białego szaleństwa. Do tego ogrom kulturalnych i kulinarnych rarytasów, o których rozmawialiśmy w audycji "Zapraszamy na weekend".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Ustrzyki Dolne góry Bieszczady Z głową w górach