Polskie Radio
Section05
Krynica-Zdrój

"Z głową w górach" ze szczytu Jaworzyny, czyli "Zapraszamy na weekend" z Krynicy-Zdroju

Tym razem Trójkowa ekipa zawędrowała do Krynicy-Zdroju, a dokładnie to jeszcze wyżej: na Jaworzynę, najwyższy szczyt w Paśmie Jaworzyny. Tu właśnie rozłożyła swoje plenerowe stanowisko i w tak pięknych okolicznościach przyrody, już po raz ostatni w tym sezonie, Piotr Firan poprowadzi "Zapraszamy na weekend". A Dariusz Urbanowicz dzielnie będzie go wspomagał.
Zobacz więcej na temat:  Z głową w górach Trójka Dariusz Urbanowicz Piotr Firan Krynica-Zdrój

Prezydent Andrzej Duda w Krynicy: jest realna perspektywa przyjęcia Ukrainy do NATO

Perspektywa przyjęcia Ukrainy do NATO, w oparciu o decyzję podejmowaną wyłącznie przez Ukrainę i państwa członkowskie, jest absolutnie realna - powiedział w środę w Krynicy prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że będzie o tym rozmawiał z sojusznikami na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Krynica-Zdrój Forum Ekonomiczne w Krynicy Andrzej Duda Mariusz Błaszczak Litwa Korea Południowa Ulmowie Polonia

"Klasyczne Lato z Radiem" 2023. Relacja z 56. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

"Klasyczne Lato z Radiem" zawitało do Krynicy-Zdroju, gdzie od 12 do 19 sierpnia trwał 56. Festiwal im. Jana Kiepury. - Festiwal ten może poszczycić się wieloma imprezami. Tak muzycznymi, jak również towarzyskimi. (...) To, co zakładałem w końcowej fazie konstruowania repertuaru, udało mi się prawie w stu procentach - mówi prof. Tadeusz Pszonka. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Kiepura Adam Rozlach muzyka klasyczna opera Krynica-Zdrój