Polskie Radio Dzieciom

Za nami Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom. Dzieci przejęły mikrofony w studiu!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2024 13:56
Polskie Radio Dzieciom otworzyło swoje studio i zaprosiło dzieci do prowadzenia audycji. W Dniu Dziecka to właśnie dzieci przejęły mikrofony i prowadziły audycję specjalną. Od 9.00 do 18.00 opowiadały o swoich marzeniach, pasjach, ulubionych książkach, podróżach i wszystkim, czym chciały się podzielić ze słuchaczami. Sami też decydowali o tym, jaką piosenkę wybrać do swojej audycji. W Dniu Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom to właśnie dzieci rządziły na antenie! Zapraszamy!
Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom - dzieci przejmują mikrofony Na zdjęciu Marcelinka.
Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom - dzieci przejmują mikrofony! Na zdjęciu Marcelinka.Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Od 9.00 w studiu Polskiego Radia Dzieciom jako pierwszy przy mikrofonie zasiadł Paweł, który z wielką pasją opowiedział słuchaczom o tym, co dla niego najważniejsze. - Najbardziej chciałbym zostać aktorem i śpiewakiem i tak, żeby to się splotło ze sobą, czyli żebym był takim aktorem musicalowym, mógł śpiewać i tańczyć, czyli robić to, co kocham - przyznał młody artysta.
Paweł ma 12 lat, gra w musicalu "Piotruś Pan" w Teatrze Buffo, grał w spektaklach Mazowsza "Fantazja polska" i "Betlejem polskie". Zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym imienia Stanisława Jopka organizowanym przez Mazowsze. Wygrał też konkurs recytatorski w Warszawie. Dubbinguje również filmy. Dziś w studiu opowiada o swoich pasjach i doświadczeniach.

Posłuchaj
28:10 1 Paweł.mp3 O 9.00 w audycji Polskiego Radia Dzieciom usłyszeliśmy Pawła, który opowiedział o swoich pasjach związanych z aktorstwem, śpiewem, dubbingiem i wielu, wielu innych_1.06.2024.

Dzieci prowadzą audycję specjalną. Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom Dzieci prowadzą audycję specjalną. Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom

 

Od 9.30 w studiu gościła dziewięcioletnia Zosia, której największą pasją są książki. O nich opowiada w audycji Polskiego Radia Dzieciom. Zosia zapytana o to, czego życzy dzieciom odpowiedziała - zdrowia, dużo prezentów i żeby byli mądrymi dziećmi. Pasja Zosi do czytania książek wzięła się od książki - prezentu z podróży otrzymanego od mamy. Była to książką z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Od niej wszystko się zaczęło. Książkami, które Zosia poleca do przeczytania, są m.in. "Magiczne drzewo", "Cukierku, Ty łobuzie" i "Wielka księga pytań dlaczego".


Posłuchaj
23:08 2 Wiktoria.mp3 Wiktoria przejęła mikrofon Polskiego Radia Dzieciom o godzinie 9.30. Zapraszamy!

 

O 10.00 mikrofon Polskiego Radia Dzieciom przejął Staś, ekspert od Japonii. Wojtek opowiedział nam o swoich początkach trenowania judo, ale także o tym, na czym polega ten sport i jak wyglądają treningi. Nie zabrakło także szczegółów dotyczących gry w tenisa. Wojtek chodzi do pierwszej klasy. Oprócz judo i tenisa trenuje także lekkoatletykę i pływanie. Kocha zwierzęta i marzy o psie rasy border collie.


Posłuchaj
24:23 3 dziecko.mp3 Staś i jego opowieści o Japonii, judo i tenisie w Dniu Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom_1.06.2024.

 

 - Dzień dobry, z tej strony Wojtek. Opowiem wam dziś o przyrodzie - takimi słowami przywitał słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom Wojtek, który rozpoczął swoją audycję, opowiadając o słoniach. - Słonie porozumiewają się nie "trąbnięciami", tylko infradźwiękami. Są to niesłyszalne dla człowieka odgłosy - dodał.


Posłuchaj
27:23 Wojtek - przyroda.mp3 O 10.30 w Polskim Radiu Dzieciom mikrofon przejął Wojtek, który podzielił się swoją pasją do przyrody_1.06.2024.

 

- Dzień dobry, jestem Pola. Opowiem o zwierzętach, musicalu i o sporcie - to słowa, które wybrzmiały w Polskim Radiu Dzieciom o godzinie 11.00, kiedy mikrofon prowadzącego przejęła Pola. - W musicalach śpiewa się i tańczy naraz. Trzeba bardzo dobrze znać język angielski, żeby występować w musicalach śpiewanych w tym języku, żeby się nie pomylić.


Posłuchaj
24:29 4.mp3 Kliknij i posłuchaj o pasjach Poli, prowadzącej audycję Polskiego Radia Dzieciom_1.06.2024.

 

O 11.30 przy mikrofonie Polskiego Radia Dzieciom usłyszeliśmy Polę, która opowiedziała między innymi o swoich ulubionych zwierzętach.


Posłuchaj
19:30 5 Pola.mp3 Pola rządziła przy mikrofonie Polskiego Radia Dzieciom o godzinie 11.30. Zapraszamy!

 

O 12.00 przy mikrofonie usiadła Wiktoria z Krakowa. Ośmiolatka, która w swojej audycji opowiedziała o mandze.


Posłuchaj
27:54 Wiktoria.mp3 W Polskim Radiu Dzieciom Wiktoria z Krakowa_1.06.2024.

 

Pola i Bruno opowiedzieli w Polskim Radiu Dzieciom między innymi o tym, co lubią robić w wolnym czasie, o ulubionych zwierzętach, wacie cukrowej i ulubionych stronach przeczytanych książek.


Posłuchaj
56:48 Pola i Bruno.mp3 Pola i Bruno przed mikrofonami Polskiego Radia Dzieciom

 

O pasji jaką jest układanie kostki Rubika oraz algorytmach, z którymi wiążą się specjalne historyjki opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom prowadząca audycję z okazji Dnia Dziecka - Marcelinka z miejscowości Cyganka.


Posłuchaj
43:56 Marcelinka.mp3 Marcelinka lat 6 o sztuce układania kostki Rubika. Dzień Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom_1.06.2024.

 

O 14.30 w studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawił się Kacper, który opowiedział o swojej pasji związanej z komiksami.


Posłuchaj
23:22 [DAB]Dzieciom (PCM) 1 czerwiec 2024 14_34_04.mp3 Kacper prowadzący audycję w Dniu Dziecka w PRD_1.06.2024.

Młodych prowadzących wspierali Martyna Chuderska, Marta Powałowska i Jacek Zawada - dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. 

1 czerwca audycje Polskiego Radia Dzieciom prowadzą dzieci. Wystarczyło wysłać zgłoszenie na adres dzieci@polskieradio.pl z informacją o imieniu i wieku dziecka oraz tematyce audycji. O czym dzieci chciałyby powiedzieć dzieciom na całym świecie? Tego dnia będzie to możliwe!

Ponadto od 18:00 do 19:00 wyjątkowo z okazji Dnia Dziecka będzie można wysłuchać retransmisji koncertu zespołu "SenJawaZabawa" o świecie postawionym na głowie - ludowe piosenki i przyśpiewki oraz niezwykłe instrumenty - trąbkoskrzypce, gołębie i dzbany.

Wieczorem wyjątkowe spotkanie z ulubieńcami naszych słuchaczy.

Od 19:00 do 20:00 z Kulfonem i Moniką, od 20:00 do 21:00 z Misiem i Smokiem. 

Do tego moc atrakcji przez cały dzień. Dzieci będą mogły zdobyć radiowe niespodzianki.

Zapraszamy!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 

Zobacz także
Czytaj także

Wyjątkowy koncert młodych artystów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 23:24
Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego można było usłyszeć artystów doskonale znanych z anteny stacji. Wystąpili: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Polskiego Radia Dzieciom 1 czerwca. Można było także oglądać streaming wideo na stronie internetowej, Facebooku, a także na kanale YT Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń