Polskie Radio Dzieciom

Odkryj magię Krainy Czarów na nowo! Premiera "Alicji w krainie czarów"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2024 16:28
"Alicja w Krainie Czarów" w nowym, wyjątkowym tłumaczeniu Pawła Beręsewicza to nie tylko łącząca pokolenia podróż do fantastycznego świata, ale również obcowanie ze słowem w najpiękniejszej formie. Ponadto nieprzeciętne ilustracje młodej, lecz bardzo utalentowanej Mileny Molendy, przenoszą czytelnika w krainę soczyście kolorową, bajeczną, prawdziwie dziecięcą!
W studiu PRD Paweł Beręsewicz, który opowiedział o tym, jak wyglądała praca nad tłumaczeniem powieści Lewisa Carrolla pt. Alicja w Krainie Czarów.
W studiu PRD Paweł Beręsewicz, który opowiedział o tym, jak wyglądała praca nad tłumaczeniem powieści Lewisa Carrolla pt. "Alicja w Krainie Czarów".Foto: PR

A wszystko zaczęło się w typowe sielskie popołudnie, gdy nagle Alicja ujrzała królika. To znaczy Białego Królika – biegnącego z zegarkiem w ręku i mruczącego coś o spóźnieniu. Zaciekawiona Alicja popędziła za nim, a potem… Wpadła do króliczej nory, wzięła udział we wpiętkęgonitwie, poznała szczerzącego się Kota z Cheshire i pomylonego Kapelusznika, i to wcale nie koniec!

Gościem Martyny Chuderskiej w "Poranku" był Paweł Beręsewicz, który opowiedział o tym, jak wyglądała praca nad tłumaczeniem powieści Lewisa Carrolla pt. "Alicja w Krainie Czarów".


Posłuchaj
29:38 [DAB]Dzieciom (PCM) 8 lipiec 2024 09_04_07.mp3 Posłuchaj Poranka w Polskim Radiu Dzieciom_Rozmowa z Pawłem Beręsewiczem, tłumaczem "Alicji w krainie czarów"_8.07.2024

Gościem w studiu Polskiego Radia Dzieciom był także Mikołaj Wachowski - aktor Teatru Narodowego, grający w spektaklu "Alicja kraina czarów".


Mikołaj Wachowski - aktor Teatru Narodowego Mikołaj Wachowski - aktor Teatru Narodowego


Czy znacie już ten świat na opak? Jeśli nie – czeka Was wspaniała niespodzianka. Jeśli tak – poznajcie go w nowej, mistrzowskiej odsłonie. Przed Wami jedyna w swoim rodzaju wyprawa do Krainy Czarów!


"Alicja w krainie czarów" - okładka książki "Alicja w krainie czarów" - okładka książki

Patronat medialny nad książką "Alicja w krainie czarów" objęło Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Katarzyna Kucewicz o premierze swojej książki: "Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024 11:32
- Marcelinka jest dziewczynką wysoko wrażliwą i trudno przyzwyczaja się do nowych rzeczy. Tymczasem kończy się rok szkolny, a rozpoczynają wakacje, które ma spędzić na Mazurach... Tak rozpoczyna się kolejna książka z serii "Marcelinka" - powiedziała Katarzyna Kucewicz, która odwiedziła studio Polskiego Radia Dzieciom i zachęciła do poznania najnowszych przygód małej bohaterki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Dwa Teatry: "Za pomocą teatru można opowiadać o wszystkim - dzieciom też"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 15:59
Jak przyznają twórcy słuchowisk dla dzieci obecni na Festiwalu "Dwa Teatry": "tu nie walczy się o nagrody, ale o uwagę dzieci". - Najważniejsza jest przestrzeń, do której zaprasza się najmłodszych odbiorców - powiedziała Dorota Sokołowska, autorka i reżyserka słuchowiska "Baśń o dziewczynce, która zgubiła niebo". W Sopocie trwa wielkie święto teatru, a słuchowiska dla dzieci to bardzo ważna część tego festiwalu.
rozwiń zwiń