Polskie Radio Dzieciom

Popularne podcasty Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 12:40
"Bajki opowiadane przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata" to najczęściej słuchane podcasty Polskiego Radia Dzieciom. Dziennikarze stacji prezentują także premierowe podcasty podróżnicze, edukacyjne oraz poradnikowe dla rodziców. Spotkać tam można również bajkowe postaci Polskiego Radia Dzieciom.
Podcasty Polskiego Radia Dzieciom na www.podcasty.polskieradio.pl
Podcasty Polskiego Radia Dzieciom na www.podcasty.polskieradio.plFoto: PR

"Calineczka", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Brzydkie kaczątko" czy "Nowe szaty cesarza" - adaptacje m.in. tych utworów dostępne są jako podcast "Bajki opowiadane przez dzieci". To cykl przygotowywany z udziałem młodych słuchaczy, którzy wyrażą chęć nagrywania dźwiękowych opowieści i napiszą na adres: dzieci@polskieradio.pl z dopiskiem "zgłoszenie - bajki dzieci".

- Chcemy namówić wszystkie dzieci do wspólnych zabaw dźwiękiem - mówi pomysłodawczyni podcastu, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Julia Rozbiecka. - Pomysł z nagrywaniem musiał się sprawdzić, bo przecież odgrywanie różnych ról to najlepszy sposób zabawy dźwiękiem. Właśnie ta zabawa prowadzi w końcu do tego, że odkrywamy przed dziećmi wyjątkowość dźwiękowego świata
i magię radia - dodaje. Premierowe odcinki baśni, bajek i legend ukazują się w trzeci poniedziałek miesiąca. Podcast ten zajmuje 1. miejsce na iTunes oraz 2. miejsce na Spotify wśród wszystkich podcastów Polskiego Radia (grudzień 2020). 

Przygoda Niepyłki i Apolinki grafika.jpg
Nowe słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom

Podcast "Bajania Kulfona i Moniki" to kolejna propozycja ciesząca się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Znalazł się na 1. miejscu na platformie podcastowej Polskiego Radia, na miejscu 2. na Spotify i na miejscu 4. na iTunes wśród wszystkich podcastów Polskiego Radia (grudzień 2020).
Ukazuje się regularnie w co drugi wtorek. Kulfon
i Monika (Mirosław Wieprzewski oraz Zbigniew Poręcki) gawędzą i bawią najmłodszych tak, aż powstaje wyjątkowa bajka lub legenda opowiedziana z przymrużeniem oka. 

dziadek do orzechow_1200.jpg
Premiera słuchowiska "Dziadek do orzechów"

Wyróżnianą propozycją jest także podcast Anny Wójcikiewicz "Opowieści ludów świata", który ma swoją premierę w co drugą niedzielę miesiąca (miejsce 10. na platformie podcastowej Polskiego Radia za grudzień). Prezentowane są w nim: powieści pochodzące ze starych przekazów meksykańskich, bajki opowiadane w Hiszpanii i Francji, angielskie dawne legendy i wiele innych opowieści z różnych zakątków świata.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl.

 

Grafika do pobrania

Wszystkie podcasty dostępne tutaj

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz więcej na temat: bajki dla dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 23:11
Czytanie pobudza wyobraźnię,  wzbogaca słownictwo i wiedzę dziecka, wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Jak w świecie komunikacji obrazkowej pełnym technologicznych nowinek zachęcić dziecko do lektury?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magiczny świat bajek melanezyjskich

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 11:00
Dziś na naszym bajkowym szlaku odwiedzimy jeden z najbardziej dziewiczych rejonów Oceanu Spokojnego: Melanezję. To wyspy rozrzucone na lazurowych wodach zachodniej Oceanii, na wschód od Indonezji, aż po północno-wschodnią Australię.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykły świat bajek i legend Kujaw

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 09:00
Ostatnio przemierzaliśmy Wielkopolskę a dziś czas na Kujawy, które leżą właśnie na jej granicy z województwem kujawsko-pomorskim. Jest to jeden z najbardziej wyrazistych i jednocześnie najbardziej tradycyjnych regionów etnograficznych Polski. 
rozwiń zwiń