!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

"Dziecko w drodze". Toskania, jakiej nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 22:11
O Florencji, czy Pizie słyszał każdy, a zobaczyć na własne oczy słynne uzdrowisko, w którym Federico Fellini nakręcił 8 i pół? Albo odwiedzić przypominającą Plac św. Piotra łaźnię postawioną przez cesarza Leopolda II (tego, który wolał Salieriego od Mazarta, ale u tego drugiego zamówił pierwszą operę po niemiecku) – to jest coś!
Termy w Toskanii
Termy w Toskanii Foto: archiwum autora audycji

Dzisiaj zapraszamy w podróż po Toskanii tropem etruskich term i najpiękniejszych kąpielisk. Czyli Toskania, jakiej raczej nie znamy.

Termy w Toskanii Termy w Toskanii

Toskania Toskania

Posłuchaj

59:27 Dzieci_AAC 2021_11_20-21-00-06_DWD.mp3 20.11.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 20.11.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Zakończył się czas na wysyłanie prac konkursowych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 09:00
Polskie Radio Dzieciom ogłosiło (8.11.), czwartą edycję rodzinnego konkursu literacko - plastycznego na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Opowiadania, listy, kartki z pamiętnika, wiersze oraz komiksy ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz dziennikarka PR Dzieciom Martyna Chuderska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziecko w drodze". Tajemnice Szkocji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 22:11
Szkocja niegdyś była królestwem, dzisiaj jest częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz archipelagi: Hebrydy, Orkady i Szetlandy.
rozwiń zwiń