Polskie Radio Dzieciom

Jak sprawić by nasz mózg pracował lepiej? Rozmowa z mistrzem pamięci

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:59
Co jest dobre dla naszego mózgu i co możemy zrobić by poprawić naszą pamięć i koncentrację? Na te pytania odpowiedzieliśmy w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w cyfrowym Polskim Radiu Dzieciom. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Tobiaszem Boralem, pierwszym reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Pamięci i Mistrzem Europy w konkurencji Images na Mistrzostwach Europy Pamięci w Kopenhadze w 2018 roku. 

Posłuchaj
59:12 2021_04_29 18_00_13_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 29 kwietnia godz. 18:00

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Tobiasz Boral
Data emisji: 29.04.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także
Czytaj także

Fascynujący świat grzybów. Grzyby domowe i pleśnie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:45
Większość z nas grzyby kojarzy z tymi jadalnymi, które znajdujemy jesienią w lesie ale grzyby spotykamy nie tylko w lasach i nie tylko w jesienią. Są wszędzie wokół nas. Czy wiedzieliście, że pleśń jest grzybem, który ma zastosowanie w medycynie? Do fascynującego świata grzybów zabrała nas mykolog pani dr Marta Wrzosek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Skłodowska-Curie. Od naukowca do znanej laureatki Nagrody Nobla

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:07
Dzięki odkryciom naukowym lepiej poznajemy nasz świat i mamy szansę na zrozumienie zachodzących w nich procesów. Możliwości te zawdzięczamy pracy wybitnych naukowców, w tym także z Polski. Jednym z najbardziej znanych odkrywców z dziedziny chemii i fizyki jest Maria Skłodowska-Curie, o której życiu opowiedzieli prowadzący Podwieczorka z Filipem i Leopoldem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teoria ewolucji. Jak ją rozumieć?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:52
Na przestrzeni wieków powstało wiele teorii, których celem jest m.in. wytłumaczenie przekształcania się świata i zachodzących w nim zmian. Jedna z nich nosi nazwę Darwinizm i porusza temat ewolucji, czyli rozwoju życia. Została ona sformułowana przez Karola Darwina, o którego życiu i dokonaniach opowiedzieli tytułowi bohaterowie Podwieczorka z Filipem i Leopoldem.
rozwiń zwiń