Polskie Radio Dzieciom

"Leszek i Miś Michaś" o mrożonych deserach [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 13:31
Mrożone desery są znane Chińczykom od 3 tysięcy lat, a do Europy trafiły one za sprawą Arabów, którzy w X wieku przekazali receptury sorbetów Sycylijczykom... Skąd wzięły się lody? Kiedy powstały? Kiedy w Polsce po raz pierwszy mówiono o lodach? Lody w różnych postaciach i smakach. A jakie lody lubi Miś?
Skąd wzięły się lody? Słuchaj audycji Leszek i Miś Michaś w PRD
Skąd wzięły się lody? Słuchaj audycji "Leszek i Miś Michaś" w PRDFoto: Pixabay

Odpowiedź na to pytanie usłyszeć można w audycji "Leszek i Miś Michaś" w Polskim Radiu Dzieciom. Zapraszamy do słuchania! 

Posłuchaj
59:26 2022_04_26 11_00_20_RadioDzieciom_Mis_Michas.mp3 Leszek i Miś Michaś o mrożonych deserach

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Leszek i Miś Michaś
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 26.04.2022

Czytaj dalej:

Audycja "Leszek i Miś Michaś" nadawana jest we wt. Czw. i pt. od 11.00 do 12.00.
Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

W każdym programie nasi bohaterowie zaproponują Wam przepis na super smakołyk, a może także pomysł na zabawę lub kierunek podróży.

Zaprasza Leszek Filipowicz.

Zobacz więcej na temat: Miś Michaś radio dla dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Od ziarenka do bochenka. Jak powstaje pieczywo?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 12:50
Leszek i Miś Michaś rozmawiali o pieczywie. Wymienili przy tym różne rodzaje wypieków, które można znaleźć w poszczególnych częściach świata. Zatrzymali się we Francji, która słynie ze specjalnego rodzaju rogalików wykonanych z ciasta francuskiego. Wiecie, jak się nazywają? A jakie są tradycyjne polskie rogale?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd się biorą kolory?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 20:07
Kolorów wokół nas naprawdę wiele. Powstają one z wymieszanych barw podstawowych – czerwonego, żółtego i niebieskiego. Gdy do otrzymanego koloru dodamy odrobinę białego, będzie on jaśniejszy, czarny zaś sprawi, że kolor się przyciemni. Każdy z kolorów ma wiele odcieni o przeróżnych nazwach. Gdzie najlepiej ich szukać? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś z wizytą i u wujka Grizzly

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 08:00
Grizzly jest wszystkożerny, zamieszkuje północno-zachodnią Amerykę Północną. Głowę ma dosyć dużą, z zaokrąglonym pyskiem. Barwa ciała zmienna, od jasnopłowej do ciemnobrązowej. Słuchają audycji Polskiego Radia Dzieciom będzie okazja by dowiedzieć się czym jest hibernacja i jak to jest z tym snem zimowym niedźwiedzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Leszek i Miś Michaś" Czym jest matematyka?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2022 22:23
O dawnych urządzeniach pomagających w liczeniu (abakus, suanpan i bardziej współczesne liczydła), o symbolach używanych w matematyce (symbole dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia). Jak zawsze na słuchaczy czekają rymowane zagadki i spotkanie z Dziadkiem Ignacym, który tym razem wyjaśni dlaczego matematyka jest potrzebna niemal w każdej dziedzinie życia.
rozwiń zwiń