X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dla dzieci" - płyta z udziałem dzieci i wybitnych artystów

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 15:25
Płyta "Dla Dzieci” to nowy projekt Karima Martusewicza, basisty legendarnej grupy Voo Voo, który zaprosił wspaniałych gości na płytę wspierającą Fundację Spełnionych Marzeń. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek był animowany serial "Kuba i Śruba", do którego Karim stworzył oryginalną muzykę. Za teksty utworów odpowiada Bartek Kudasik – muzyk i autor tekstów zespołu Zakopower. 
Audio
  • Posłuchaj rozmowy z twórcami płyty "Dla dzieci" (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)
Dla dzieci - Karimski Klub
"Dla dzieci" - Karimski KlubFoto: (mat. promocyjne)

Do udziału w nagraniach płyty zostali zaproszeni wybitni artyści: Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomasz Organek, Bartłomiej Topa, Maciej Stuhr i Kuba Badach. Jednak wykonawcami partii wokalnych są głównie dzieci, które wspierają wokaliści Karimski Club: Sylwia Wiśniewska, Nick Sinckler i Ricky Lion. Dochód z płyty wspiera Fundację Spełnionych Marzeń pomagającą dzieciom z problemami onkologicznymi.

Gośćmi w audycji ”Popołudnik” w Polskim Radiu Dzieciom byli Karim i Nelson Martusewicz. Rozmawiał z nimi Zbyszek Kozłowski. Posłuchaj załączonej rozmowy.

Emisja: 12.09.2018. godz. 15.35

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo

Zobacz więcej na temat: czas wolny
Zobacz także

Czytaj także

Detektyw na tropie wakacyjnych przygód

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 10:00
Detektyw Śladek postanowił wybrać się na wymarzony urlop nad morzem. Aby móc to zrobić musiał najpierw nauczyć Kaczkę Siłaczkę mówić ludzkim głosem. Kaczka miała zastąpił Maurycego w jego licznych obowiązkach na czas nieobecności. Czy Siłaczka, która do tej pory mówiła jedynie kaczym językiem, nauczyła się w ciągu dwóch godzin mówić ludzkim głosem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył "Dziecięcy koncert życzeń" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 15:45
9 września na antenie Polskiego Radia Dzieciom ruszyła nowa audycja muzyczna „Dziecięcy koncert życzeń”. To zupełnie nowe spotkanie, podczas którego spełniane są muzyczne marzenia dzieci. W każdą niedzielę od 14.00 do 15.00 Słuchacze mogą zadzwonić do studia i przekazać swoje życzenia dla najbliższych oraz zadedykować im specjalną piosenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieciństwo ucznia po szkole - czas wolny czy ciężka praca

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 10:00
Skończyły się wakacje i zaczął się rok szkolny czyli czas zajęć dodatkowych. Jest to czas w którym rodzice zamieniają się w szoferów, a dzieci pracują nierzadko dłużej niż sami rodzice. Najpierw zajęcia w szkole, a po nich jeszcze zajęcia dodatkowe i odrabianie lekcji. Co zrobić żeby ten czas dobrze przetrwać? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Strefa rodzica”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza plebiscyt ”Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 09:08
Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Czy sala lekcyjna czy też sala grupy przedszkolnej może mieć ciekawe zakamarki? Co uczeń porabia w szkole na zajęciach dodatkowych? Jak przedszkolak spędza czas z rówieśnikami? Tego jesteśmy bardzo ciekawi i chcemy to zobaczyć. Jak? Oglądając prace wykonane przez naszych małych słuchaczy.
rozwiń zwiń