Polskie Radio Dzieciom

Dzieciństwo ucznia po szkole. Czas wolny czy ciężka praca?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 07:00
Skończyły się wakacje i zaczął się rok szkolny, czyli czas dodatkowych zajęć w dziennym planie ucznia. Jest to okres, w którym rodzice zamieniają się w szoferów, a dzieci pracują nierzadko dłużej niż sami rodzice. Najpierw zajęcia w szkole, a po nich zajęcia dodatkowe i odrabianie lekcji. Jak sobie z tym poradzić? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Strefa rodzica".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Zajęć dodatkowych dzieci mają bez liku. Ledwo zdążą zjeść, a już pędzą do kolejnych obowiązków. Strategii działania w tej kwestii jest zapewne kilka. Można na przykład grać na przetrwanie, ale można też czasem z pewnych zajęć zrezygnować. Co rodzic może zrobić, żeby nie ulec presji, że każdą chwilę musi zainwestować w rozwój dziecka i jednocześnie jak mądrze zaplanować kwestię zajęć dodatkowych, żeby nie przegapić czasu, w którym dzieci chętniej i efektywniej uczą się nowych rzeczy.

Posłuchaj
109:22 7.09. Strefa - zajęcia dodatkowe.mp3 Jak mądrze zaplanować czas wolny dziecka po szkole? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)

 

Gośćmi "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom były Elżbieta Manthej blog Juniorowo.pl, Ewa Świerżewska Qulturka.pl i Hanna Romanowicz - psycholog. (Audycja archiwalna).

Audycja: Strefa rodzica
Rozmawiała: 
Mikołaj Foks
Gość: 
Katarzyna Kalinowska - psycholog
Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 22.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 17:55
Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego klaps nie jest środkiem wychowawczym

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 09:00
Najczęstsze przypadki bicia zdarzają się w sytuacji nieposłuszeństwa dzieci. Dorośli bywają bezradni i nie radzą sobie z własną złością. Wielu dorosłym brak świadomości z czego wynika bicie, niektórzy w dobrej wierze wymierzają w ten sposób kary. Tak głęboko tkwi w nas przekaz od pokoleń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak tuż za blokiem znaleźć dzikie ostępy – mikro wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 09:00
Brak czasu, pieniędzy i pomysłu. To główne wymówki przed zorganizowaniem rodzinnej wyprawy. Okazuje się, że fascynujące miejsca można znaleźć tuż za blokiem. By je poznać nie trzeba ani pieniędzy, ani wiele czasu. Oto kilka wskazówek ja je odkryć.  
rozwiń zwiń