Polskie Radio Dzieciom

Jakie supermoce mają dziewczyny z bajek?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 10:25
Jakie supermoce lubimy najbardziej u dziewczyn z bajek, filmów, książek i komiksów? W Międzynarodowy Dzień Dziewczyny dowiemy się jakie supermoce naszych ulubionych bohaterek przydałyby się w życiu i do czego.
W Międzynarodowy Dzień Dziewczyny o supermocach rozmawiamy w Polskim Radiu Dzieciom
W Międzynarodowy Dzień Dziewczyny o supermocach rozmawiamy w Polskim Radiu DzieciomFoto: shutterstock

Odwaga, spryt, a może niezwykle dobre i otwarte serce? Jest wiele cech charakteru, którymi można by opisać super dziewczyny znane z książek i animacji. Cechy te, kiedy już zostaną przez bohaterki odkryte, pomagają im w osiąganiu tego, co jest dla nich ważne. Często pomaga im w tym również wiara we własne możliwości. 

Jakie cechy, którymi charakteryzują się superbohaterki przydałyby się słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom w życiu codziennym? A jakie supermoce mają nasi wspaniali słuchacze?


Posłuchaj
178:57 2022_10_11 15_00_39_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom. Dzień Dziewczyn. Mówimy o dziewczynach z bajek, filmów i książek 

Zapraszamy do słuchania audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od 15.00 do 17.00.
Jak zawsze, czekamy na rozmowy telefoniczne na antenie. 
Numer telefonu do studia: 22 645 20 55.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja Popołudnik
Prowadzi: Jacek Zawada
Data emisji: 11.10.2022
Godzina emisji: 15.00.

Popołudnik w PRD: czy można połączyć naukę z dobrą zabawą? Można! Jeśli chcecie wiedzieć jak to zrobić, włączcie Polskie Radio Dzieciom, od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

Wybierzemy się w góry i na Mazury. Zajrzymy do pieca, komina, mysiej dziury i pianina. A jeśli wciąż nie będziecie mieli dosyć to zabierzemy Was na lekcje savoir vivre, zrobimy gimnastykę buzi i języka i dowiemy się co w trawie piszczy. Przyjdzie też czas, aby wyżyć się artystycznie i dobrze zjeść. Uff... A to wszystko w naszym Popołudniku.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl


Zobacz także
Czytaj także

Rozmowa z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2022

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:02
Podczas wielkiego finału "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" wyłoniono polskiego reprezentanta. Stanie on na wielkiej scenie tegorocznej Eurowizji Junior w Armenii. Wybór był sumą punktów przyznanych finalistom przez jurorów oraz głosów telewidzów. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Laurą Bączkiewicz - reprezentantką Polski na XX Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom dba o bezpieczeństwo drogowe swoich słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2022 10:35
Bezpieczeństwo drogowe jest tematem stale obecnym w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Można tu usłyszeć informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy autokarem czy korzystania z telefonu w czasie jazdy rowerem. Dziś, 5 października w audycji "Popołudnik", będzie kolejna okazja by usłyszeć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze czy chodniku. Rolę Polskiego Radia Dzieciom w edukacji o bezpieczeństwie drogowym, podkreśliła Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbierając nagrodę Inspekcji Transportu Publicznego.
rozwiń zwiń