Polskie Radio Dzieciom

A gdyby tak zasiać arbuza w ogródku?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 15:00
Pascal z Milą zasiali dziś coś, co jak urośnie będzie wielkie, okrągłe i słodkie. Będzie mieć długą łodygę, która może czasem mieć nawet 6 metrów. No i wąsy czepne czyli małe zielone sprężynki wyrastające z grubej łodygi. Chodzi oczywiście o łodygę arbuza. Jego kwiaty, podobne trochę do kwiatów dyni, są żółte, albo zielone.
Audio
  • Arbuz w przydomowym ogródku (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_6.06.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W "Bajkowym Ogrodzie" zapraszamy do arbuzowego królestwa. Czy arbuz jest owocem? Skąd pochodzi? Czy jest zdrowy i jak go uprawiać w ogródkach, żeby pięknie i smacznie nam wyrósł? Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Prowadzi: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 06.06.2020
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza ogród
Zobacz także
Czytaj także

Wiosenne wysiewy w "Bajkowym orgodzie"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 07:05
W "Bajkowym ogrodzie" w Polskim Radiu Dzieciom, została skonstruowana i zrzucona największa i niezwykła bomba nasienna. Tworzy się ją z ziemi, gliny, wody oraz mnóstwa nasion przeróżnych kwiatów. Jedynie wyobraźnia może nas w tym ograniczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Największe leśne śpiochy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:00
Wiewiórki wiodą samotne życie mieszkając w dziuplach lub w gniazdach ptaków. Czasem same budują gniazda w koronach drzew, w rozwidleniu gałęzi. Są aktywne w dzień i nie zapadają w sen zimowy. Czy lubią długo pospać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego pszczoły są tak ważne dla przyrody?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 22:47
W "Bajkowym Ogrodzie" z okazji przypadającego na 20 maja światowego Dnia Pszczół, opowiadaliśmy o roślinach przez nie lubianych. Szacuje się, że od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4 tys. odmian warzyw.   
rozwiń zwiń