Polskie Radio Dzieciom

Gdyby święta trwały przez cały rok…

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 10:00
Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby Święta Bożego Narodzenia trwały przez cały rok? Goście "Bajkowego Ogrodu" spróbowali to sobie wyobrazić.   
Karo Glazer przygotowała piosenkę, która wprowadzi nas w świąteczny nastrój
Karo Glazer przygotowała piosenkę, która wprowadzi nas w świąteczny nastrójFoto: fizkes/shutterstock

Święta to wyjątkowy czas przede wszystkim dla dzieci. Na ubieranie choinki, pod którą później znajdą się wymarzone prezenty, czekają przecież cały rok. Istotną częścią Świąt Bożego Narodzenia są oczywiście spotkania z rodziną przy stole pełnym świątecznych potraw. Niektóre z nich powstały dzięki bogactwu warzyw i ziół.   

Posłuchaj
58:42 2021_12_25 12_01_07_RadioDzieciom_Bajkowy_ogrod.mp3 Gdyby święta trwały przez cały rok…

 

W bożonarodzeniowym wydaniu audycji "Bajkowy Ogród" nie zabrakło świątecznych pogaduszek. Młodzi goście opowiedzieli, jak u nich wyglądały przygotowania do najbardziej wyczekiwanego przez dzieci czasu. Jeśli jesteście ciekawi, czego nie może zabraknąć w Boże Narodzenie, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji.  

Audycja: Bajkowy Ogród   
Prowadził: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 25.12.2021
Godzina emisji: 12:00 

Będzie kolorowo, pachnąco i bajkowo, bo wybieramy się do świata krzewów, drzew, ziół i kwiatów, mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Wspólnie zwiedzimy nie tylko polskie ogrody, ale też tropikalne, zimowe, a nawet pustynne. Pascal Kaczorowski zabierze swoich Słuchaczy wszędzie tam, gdzie znajdzie choć odrobinę flory i opowie Wam o tym niesamowite historie.

Nastawcie uszy i nosy, bo z nami poczujecie się jak w maju!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Świąteczny koncert kolęd "Nad Betlejem jasna gwiazda"! [OGLĄDAJ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 09:09
Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, który odbył się w czwartek 6 stycznia o godz. 13.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wystąpili Kaja i Janusz Prusinowscy z Przyjaciółmi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Belgia i jej noworoczne zwyczaje

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 10:00
Dominika ma dwanaście lat i od niemal trzech lat mieszka w Belgii. Przez ten czas zdążyła już na dobre zapoznać się z tamtejszą kulturą i tradycjami. W Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Łowcy dziecięcych przygód" opowiedziała o różnicach, jakie dostrzega między Belgią a Polską. 
rozwiń zwiń