X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rozmowa o 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Szafarni

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 08:54
Dobiegł końca 28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Jego głównym założeniem jest wczesne odkrycie młodych talentów, a także propagowanie twórczości Fryderyka Chopina oraz polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży w Polsce i poza jej granicami. Nieprzypadkowo Konkurs odbywa się w Szafarni. Wielbiciele talentu Fryderyka Chopina twierdzą, że to miejsce jest kluczem do zrozumienia muzyki wybitnego kompozytora.
28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopinadla Dzieci i Młodzieży w Szafarni
28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w SzafarniFoto: mat. pras.

Trzy grupy wiekowe i wielu bardzo młodych przejętych pianistów. Chociaż Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny corocznie odbywający się w Szafarni w tym roku - pod przewodnictwem prof Katarzyny Popowej-Zydroń - przeprowadzony został online, wykonawców nie brakowało. Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowało się 55 wykonawców z 15 krajów i brały w nim udział dzieci z tak odległych zakątków świata, jak Indonezja. 

Przesłuchania konkursowe trwały trzy dni, a w niedzielę, 16 maja odbył się koncert finałowy. Jak podkreślała dyrektor szafarskiego konkursu, Agnieszka Brzezińska, która w "Kulturotece" w Polskim Radiu Dzieciom podsumowała tegoroczną edycję  - tegoroczni uczestnicy wykazali się dużym talentem i umiejętnościami gry. - Dzieci coraz lepiej grają, muszą bardzo dużo chyba ćwiczyć, ale są rewelacyjne wykonania. 

Czy podejście młodych wykonawców do muzyki Fryderyka Chopina zmienia się na przestrzeni lat? - Wykonawcy korzystają z różnych wydawnictw nutowych i nieraz zaskakują nas interpretacją i też dźwiękami które pojawiają się nagle obce, ale w innych wydaniach nutowych te dźwięki się pojawiają, dlatego  te utwory są jakby na nowo odczytywane przez nauczycieli i uczestników - tłumaczył gość audycji.

Agnieszka Brzezińska opowiedziała o historii konkursu, o jego szczegółach ale także o tym, jak należy się do niego przygotowywać.

W niedzielnej (16.05.) "Kulturotece" usłyszeliśmy też rozmowę z  Anną Czerwińska - Rydel, autorką książek "Jaśnie Pan Pichon" oraz "Moja babcia kocha Chopina", która opowiedziała o barwnym i pełnym humoru życiu młodego Frycka.

Posłuchaj
59:43 2021_05_16 17_00_03_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 Rozmowa o 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym  w Szafarni_Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom_16 maja godz. 17:00

Na wieczór przepełniony kulturą zaprosiła Martyna Chuderska.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Agnieszka Brzezinska, Anna Czerwińska-Rydel
 Data emisji: 16.05.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także

Czytaj także

Książki, które z nami zostały. Plebiscyt "Złota Dwudziestka"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:27
22 kwietnia b.r., w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena i Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, wystartował Jubileuszowy Plebiscyt "Złota Dwudziestka" organizowany z okazji 20-lecia kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyła się Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 17:50
Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna to ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki, w którym każdy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej, może wystąpić. W tym roku doczekaliśmy się kilkumiesięcznej edycji jubileuszowej, a uroczysty koncert finałowy odbył się w sobotę (16.10). Na tym wydarzeniu, obecne było Polskie Radio Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy z laureatami Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej w kategorii "piosenka"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:33
Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki - Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna, nie dał się pandemii i w 2021 roku "Lokomotywa" ruszyła w coroczną trasę, zabierając do swoich wagonów młodszych i starszych artystów.
rozwiń zwiń