Polskie Radio Dzieciom

Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet już za nami!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2023 00:22
W dającym na co dzień spokój i wytchnienie Ogrodzie Saskim w Lublinie przez cztery dni działy się prawdziwe cuda. Dorośli stworzyli przestrzeń, w której Dzieci miały głos i możliwość nie tylko  wyrażania, ale też nazywania, oswajania i otulania emocji. 
Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet w Lublinie
Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet w LublinieFoto: mat. pras.

W Kulturotece wróciliśmy myślami do wydarzeń, które uczestników festiwalu będą niosły jeszcze przez wiele tygodni. W studiu pojawiła się Alina Januszczyk - "dzieckiem podszyta" autorka i koordynatorka Alfabetu. 

Na spotkanie zaprosiła Martyna Chuderska

Posłuchaj
59:53 11.06. Kulturoteka.mp3 Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet już za nami!

 

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Alina Januszczyk /festiwal Alfabet
Data emisji: 011.06.2023
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje kilkadziesiąt premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! ....

Zobacz także
Czytaj także

Rozmowa o książce "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 16:47
Podkarpacie pełne jest nie tylko cudownych widoków oraz niezwykłej flory i fauny, ale też ludowych opowieści. Właśnie o tych historiach traktuje książka, która miała swoją premierę całkiem niedawno, bo w czerwcu - "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe Podkarpacie" autorstwa prof. Joanny Papuzińskiej. lustracje do tej książki stworzyła Jolanta Richter-Magnuszewska, która gościła w audycji "Kulturoteka". Na antenie Polskiego Radia Dzieciom pojawiła się także Kararzyna Saks - dyrektorka Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, który przedstawił właśnie swoją pierwszą książkę dla dzieci. To właśnie o tomie pt. "Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie" mówiły gościnie "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twórczość Joanny Rusinek. Rozmowa z ilustratorką

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 23:29
W świątecznym wydaniu "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom zagościła Joanna Rusinek, graficzka i ilustratorka, która sama o sobie pisze, że "uczyła się na panią od angielskiego, panią od plastyki, aż wreszcie skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych". Obecnie projektuje okładki i ilustruje książki dla dzieci.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczegóły 5. Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 10:10
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki to literackie wydarzenie, które swoim zasięgiem obejmie Warszawę, Radom, Wrocław, Gdynię, Sopot, Katowice i Lublin. Na uczestników wydarzenia czekają spotkania z najlepszymi autorami i ilustratorami i wiele więcej. Festiwal w Warszawie startuje już 24 maja. 
rozwiń zwiń