Polskie Radio Dzieciom

Eliza Piotrowska zdradza sekret Cioci Jadzi - tylko w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2024 10:15
- Kiedy piszę Ciocie Jadzie, to ja ją słyszę jednocześnie i wiem od razu, jak ona powinna być przeczytana. No i tak też staram się ją czytać - powiedziała Eliza Piotrowska, zapraszając nie tylko do czytania najnowszych przygód o Cioci, ale też słuchania ich w formie audiobooka. Autorka powiedziała też na kim wzorowała się pisząc książkę o zwariowanych przygodach Jadzi.
Eliza Piotrowska i Martyna Chuderska w studiu PRD
Eliza Piotrowska i Martyna Chuderska w studiu PRDFoto: PR

Najbardziej zwariowana Ciocia na świecie postanowiła w towarzystwie Elizy Piotrowskiej opuścić na chwile Przylądek Dobrej Nadziei i odwiedzić studio Polskiego Radia Dzieciom, aby opowiedzieć o swoim najnowszym pomyśle i jego wykonaniu. Zawitała więc do "Kulturoteki" i po raz kolejny obdzieliła pogodą ducha wszystkich Słuchaczy.

Eliza Piotrowska, pochwaliła się, że oprócz napisania już dziewięciu części książek z przygodami cioci Jadzi debiutowała ostatnio w roli lektorki i nagrała swoje książki w formie audiobooka. - Samej mi się wierzyć nie chce, że tyle części o cioci Jadzi już się nazbierało, ale wszystkie nagrałam i bardzo polecam. W tym przypadku uparłam się, że to ja chcę czytać ciocie Jadzie z tego prostego powodu, że ciocia Jadzia to jestem ja. Ja się z nią identyfikuję, a ona ze mną. No i bardzo chciałam, żeby miała też mój głos i tak też się stało - powiedziała autorka.

Gość Polskiego Radia Dzieciom opowiedział też wszystkim Słuchaczom o swoich podróżach po Polsce i spotkaniach z Czytelnikami, którzy zawsze są bardzo ciekawi tego jak powstają nowe części o przygodach Cioci Jadzi, a więcej o tym można posłuchać w zapisie audycji:


Posłuchaj
58:50 2024_06_16 17_00_23_RadioDzieciom_Kulturoteka.mp3 W "Kulturotece": Ciocia Jadzia i przylądek dobrej nadziei

 

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Eliza Piotrowska - autorka literatury dziecięcej
Data emisji: 16.06.2024
Godzina emisji: 17:00.

Eliza Piotrowska i Ciocia Jadzia w Polskim Radiu Dzieciom Eliza Piotrowska i Ciocia Jadzia w Polskim Radiu Dzieciom

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Co w duszy gra laureatom Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Intermuza"? Odpowiedź w audycji "Kulturoteka" w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2024 16:00
Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej pod dyrekcją artystyczną Jacka Cygana ma już długą tradycję. Od dwudziestu jeden lat na scenie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury spotykają się młodzi artyści, by wyśpiewać co im w duszy gra i zachwycić publiczność. Pierwsza majowa niedziela była wymarzonym dniem na spotkanie z laureatkami i laureatami tegorocznego konkursu. Okazję tę wykorzystała Martyna Chuderska zapraszając laureatów do audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

B jak Brzechwa, czyli tajemnice Festiwalu Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024 10:15
- Czy wiecie skąd u Pana Kleksa tyle kieszeni, w jego płaszczu? Jak wykładało dzieciństwo młodego Ambrożego i co słyszał on ciągle od swojego dziadka? - pytała Słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom Alina Januszczyk organizatorka Festiwalu Literatury i Rozwoju Dzieci ALFABET i powiedziała, że organizatorzy tego wydarzenia postanowili nie tylko pokazać wszystkim dzieciom postać Jana Brzechwy, ale też kilku stworzonych przez niego postaci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci: "To jest wielkie święto dziecięcej twórczości"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2024 10:15
7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci to jak podkreśliła Katarzyna Krajewska, kuratorka Ogrodu Sztuk - teatralne święto stworzone po to, aby się cieszyć teatrem i zobaczyć najlepsze przedstawienia, a przy okazji wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Martyna Chuderska, zaprosiła wszystkich do posłuchania relacji na żywo, prosto z wydarzenia, w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń