Polskie Radio Dzieciom

Podróż do czasów dzieciństwa w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 11:10
Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to doskonałe miejsce nie tylko dla miłośników zabawy, ale też dla wszystkich tych, którzy chcą przenieść się do czasów dzieciństwa. Więcej o tym wyjątkowym miejscu opowiedziała w "Kulturalnej Strefie" Aneta Popiel-Machnicka, założycielka i dyrektor Muzeum Domków Lalek w Warszawie, a także reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa.  
Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek
Muzeum Domków Lalek, Gier i ZabawekFoto: mat. prom.

Eksponaty znajdujące się w muzeum pochodzą z różnych stron świata oraz epok. Ta różnorodność pozwala zwiedzającym poznać historię zmian zarówno w kontekście wnętrz i mody, jak i życia społecznego. Zamiłowanie Anety do domków dla lalek wzięło się od próby znalezienia idealnego domku, którym mogłaby bawić się jej córka. Szybko okazało się, że nie należy to do najłatwiejszych przedsięwzięć.

- „Kupiłam po prostu stary, zniszczony domek marzeń. Przerobiłam go, wyremontowałam, ale przy okazji poznałam historię tych starych, antycznych domków, która całkowicie mnie zafascynowała. (…) Magia tych miniaturowych światów pochłonęła mnie tak bardzo, że pojawił się drugi, trzeci, dziesiąty i kiedy tych domków było już kilkanaście, zaproponowano mi zrobienie wystawy w muzeum.” – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Aneta Popiel-Machnicka. 

Posłuchaj
59:12 2022_01_16 21_00_03_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek 

Obecnie muzeum można znaleźć w dwóch lokalizacjach na Starym Mieście w Warszawie. Główny oddział funkcjonuje przy ulicy Podwale 15, a oddział wystaw czasowych działa pod adresem Krzywe Koło 2/4. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji muzealnych, Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to także liczne wydarzenia, warsztaty i konkursy. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Anetą Popiel-Machnicką w "Kulturalnej Strefie" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 16.01.2022.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Aneta Popiel-Machnicka
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj więcej:

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Grzegorz Kasdepke jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 18:23
Pisarz, dziennikarz. Wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jego teksty publikuje wydawnictwo: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora i Muza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchowisko "Dziadek do orzechów

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 12:00
Polskie Radio Dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowało dla słuchaczy prezent, jakim jest emisja słuchowiska "Dziadek do orzechów cz.1" Ernesta Theodora Amadeusa Hoffmana - w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej i z udziałem dziennikarzy PRD. Słuchowisko pojawiło się po raz pierwszy na antenie w Wigilię, można go posłuchać także dziś i w drugi dzień Świąt o godz. 19.10.
rozwiń zwiń